SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Okrsek, Trnava (TL) - 21. a 22.5.

V sobotu 21.5. se po čtyřech letech konal okrsek na naší domácí půdě. A právě zde před čtyřmi lety vznikla idea - založit družstvo Svatoslavských hasiček :). Okrskovou soutěž se nám ještě v naší krátké historii vyhrát nepodařilo, takže motivace tu určitě nechyběla.

Za slunečného počasí k nám dorazila poměřit síly družstva z Benetic, z Horních Vilémovic, z Čechtína (3 týmy) a domácí kluci složili z převážných řad odrostlých „dětí“ družstvo Svatoslav Bé-team. Z ženských týmů bohužel holky z Benetic nedorazily… takže dort byl doma :).

A teď k útokům: v prvním kole se šel normální útok každý se svou výbavou a po zkrácení dráhy a po „ženské kategorii“ se šla jednotná soutěž na 2B s jednotnou mašinou a to konkrétně naší PS12.

V mužské kategorii suverénně vyhráli kluci z Benetic za rovných 18,87, druhá Svatoslav za 20,13 a třetí příčku obsadil Čechtín za 20,20. Nám se útok podařil za 18,83 a velké díky Áji z Radonína, která nám zaskočila místo Elišky, která tou dobou rozhodčírovala v Petrovicích.

Útok s jednotnou mašinou na 2B se nejlépe povedl klukům z Čechtína za 18,40, o chlup druzí kluci z Benetic za 18,47 a třetí překvapivě my za čas 20,37 :) (jooo, udělaly jsme oboje naše chlapy! :-D )Trnava

Do Trnavy jsem dorazila později, což nakonec tak pozdě nebylo, protože pořadatele trápily problémy s časomírou. Tím nám udělali čáru přes rozpočet, protože naše Anet musela nejpozději v 6 uhánět směr České Budějovice a tak se musely začít plánovat krizové plány. Bohudík pořadatelé zkrátili přestávky mezi kategoriemi a tak se nakonec stíhalo :), i když na minuty :).

    V mužské kategorii zvítězili domácí za 17,17 a tento útok ještě vylepšili ve finále za 17,07 (a pak že se doma nevyhrává!!!), druhé Sedlatice po prostřiku za 17,62 (Zdenda nalevo 16,91 nejrychlejší sestřik dne) a třetici nejlepších doplnili Výčapy za 17,88.
    Naši kluci taky vyrazili na první letošní soutěž. Když pominu zapomenutý šroubení doma (hlavně, že sud na dopití nezapomněli), útok zaběhnutý slušně za 20,20 (19,66 LP).

    V ženské kategorii se příliš nedařilo. Suverénně nejlepší podívaná dne – holky z Nevcehle a útok za 16,69! My druhé na startu (v cca 17.50) a celkově nakonec taky druhé za 18 rovných (Eliška napravo 17,79) a třetí Výčapy za 18,12.
    Na závěr určitě pochvala do Trnavy za krásný areál, který vybudovali.


Následující týden dáváme „studijní volno“ a na přes týden zavítáme tentokrát do Žernovníku na extraligu :).

-peťa-

fotky:

videa:

   
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox