SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Litovany (TL) - 31.7.

Litovanský kopeček 2011

V neděli něco kolem půl jedné jsme vyrazili směr Litovany. Po sobotních deštích, které trvaly téměř do rána, jsme ani nečekali, že v Litovanech tomu bude jinak – a světe div se – bylo sucho.

Do bojů o zdolání litovanského kopce, který má převýšení myslím něco kolem 3,5 metru, se pustilo 19 družstev mužů a 6 družstev žen.

V mužské kategorii zvítězili s jedinou 17tkou dne kluci z Petrovic, v čase 17,98. Druhé místo si odváží Sokolí za 18,59 a trojici doplňuje Jakubov za 18,62, který tímto stahuje náskok Výčap, které v dnešním závodě obsadili až 12. místo.

Naši kluci startovali až jako poslední. Céčka na rozdělovač sice nadvakrát, ale i tak myslím, že Míra kluky vpředu zbytečně šetřil. Navíc když se běželo na lehčí Petrovácké terče. Výsledný čas 20,41 (LP 19,89) a celkové 12.místo.

Ženskou kategorii zahajovaly holky z Rudíkova, které dojížděly tak tak, protože místo do Litovan si to štrádovaly do Litohoře. Tady si zaběhly s výpomocí Vendy z Myslibořic na savicích a mou na proudu svůj nový osobáček 21,48 a braly za něj 4. místo. Druhé místo braly holky z Myslibořic za 20,35 a o setinku horší útok Výčapy, kvůli problémům na rozdělovači.

My startovaly tentokrát až jako poslední, strategie jasná – zadek „hooodně napohodu“. Holky nám šouply vodu dopředu něco málo po 9té vteřině, vepředu trochu kratší jsme stříkly 17,98 (LP 17,55).

V mužském finále si čuníka odvážejí kluci z Petrovic za 15,18.

Soutěž v Litovanech jako vždy parádní, jenom na dnešních závodech se opět potvrdila ABSURDITA PRAVIDEL NA TŘEBÍČSKÉ LIZE.  Víc to asi nemá cenu komentovat, kdo tam byl, tak ví…

- peťa -

fotky:


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox