SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Litava (ŽL) - 8.5.

Vydařená Litava

Závody na Litavě jsou prvním závodem Žďárské ligy. Když jsme letos kolem 9. vyjížděly ze Svatoslavi, svítilo stejně jako loni sluníčko a bylo krásně teplo, proto jsme se všechny oblékly do  sukní a kraťasů (někdo v batohu ukrýval i plavky :-) ). Jediná Peťa byla vybavena na radu maminky větším počtem teplejšího oblečení a jak už to tak bývá, maminky mají vždycky pravdu. Než jsme za hodinku dojely do Litavy, zatáhlo se a udělala se docela velká zima, takže jsme na sebe zase navlékly všechny mikiny a kalhoty, co jsme sebou vezly. Zataženo bylo skoro celou mužskou kategorii a jako by sluníčko tušilo, že se nám nebude chtít převlékat v takové zimě, začalo konečně svítit a hřát.

Co se výkonů v mužské kategorii týče, jsem asi jediná, kdo to z našeho týmu mohl sledovat, protože Zorce, Peti, Anet a  Elišce začíná zkouškové období, Katce končí školní rok a Mirce končí celá středoškolská kariéra a maturita se závratně blíží. Měly všechny učení až nad hlavu :-).

V mužích bylo k vidění celkem 8 sedmnáctkových časů. První příčku na bedně obsadilo Hluboké 17,21, druhou Krokočín 17,53 a třetí Maršovice 17,55.  Naši sousedé z Benetic si stejně jako loni odvážejí domů konev, která je na Litavě za první nepohárové místo a to 6. s časem 17,83.

V ženské kategorii bylo přihlášeno celkem 15 družstev. Naštěstí bedlivě sledujeme startovní listiny vypisované na internetu a stihly jsme se nahlásit hned na třetí startovní pozici.

Litavská dráha je docela dost z kopečka, pro předek je to sice dobré, ale jak už jsme v loni bohužel zkusily, pro mašinu moc ne :-). Naše nová mašina je teprve v záběhu a Beruška (současná mašina) už by to asi nedala ve slušném čase. Opět jako na Leninovi nám vypomohli kluci z Benetic a půjčili nám svoji mašinu (za což jim velice děkujeme). 
 

Po zkušenostech s loňskou sezónou, kdy jsme pořádný čas pod 18 daly až v červenci a celkově na Žďárské lize jsme loni vůbec nezaběhly nic pod 20 s, jsme prostě chtěly dokončit :-).  Nachystáno jsme měly celkem rychle, až jsme musely uhánět pana rozhodčího ;-).  Na startovní čáru jsme se postavily lehce nervozní, jako vždy, ale start  krásně napoprvé, základny pěkně sedla, slyšet bylo jenom zacvaknutí spojek a dvojité „mám“. Nám to vzadu sedlo taky, ač jsme měly připravené krizové plány, které nakonec nebyly potřeba. Bečka natažené (i když nám zase kously Anet, budem jim muset asi domluvit  :-) ). Mirečka na místě. Peťa s Eliškou dosedají s vodou a sráží ve skoro stejném čase. Eliška v čase 17,36 a Peťa o setinku lépe 17,35. Radost byla  samozřejmě veliká a bylo nám jedno, kde s tímhle časem budeme na výsledkové listině, i když bylo jasné, že někde v přednější části :-). O to nás asi víc potěšilo, že jsme tímhle útokem vyhrály celou soutěž (a jak jsme se dodatečně dozvěděly, ustanovily nový rekord místní dráhy). Za námi na druhém místě vítězky z Lenina holky ze Sychotína s časem 17,67 a na třetím holky ze Žernovníku s časem 18,45. Pod bednou zůstaly Výčapy s časem 18,52 a první pětku uzavíral Krokočín 18,64.  

Jednou z mnoha cen, co jsme dostaly, byl výborný dort, který jsme rozkrájely ještě na závodech, podělily se a mohlo se jet domů.

Teď nás čeká ještě hodně trénování, aby naše útoky i nadále vypadaly aspoň takhle, kolotoč závodů právě začíná. Můžete nás vidět už tenhle víkend na veletrhu Pyros v Brně, na Žďárské lize ve Velkém Meziříčí a na Třebíčské lize ve Výčapech.

-Leňule-

fotky:

 


video:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox