SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Lavičky, Sedlejov (EXL) - 23. a 24.7.

Extraliga na Vysočině

Týden utekl jako voda a tak vyrážíme podruhé vyzkoušet štěstí na extraligu, kterou máme „za humny“. Konkrétně do Laviček, které jsou od nás necelých 20 km. Zdejší areál přijelo vyzkoušet 44 družstev mužů a 14 družstev žen.

V mužské kategorii s obrovským fanklubem, který se jen tak nevidí, zvítězili domácí s časem 16,55. S další 16tkou za nimi Nevcehle s časem 16,99 a trojici doplňuje za čas 17,04 družstvo kluků z Hlubokého. Do první pětky se zařadily další týmy z Vysočiny a to Petrovice 17,08 a Výčapy 17,10.

V ženské kategorii i přes podklouznutí pravé prodařky při dotahu, vybojovaly vítězství Chráštany za 17,08 (nový rekord dráhy). Druhé holky z Radíkova za 17,24 a trojku na bedně doplňují holky z Vitíněvsi za 17,56.

My na startu jako sedmé. Útok slušně rozběhnutý, Anet malinké zdržení na béčku do mašiny a řetězová reakce je tady :). Prostě jsme byly trochu kratší. Časomíru jsme zastavily na čase 17,72, což stačilo na páté místo.

Dneska sice žádná 16tka nepadla, ale prvních 8 míst byly všechno 17tky. No nic, nezbývá než pobalit vercajk (dnes se nám podařilo ztratit „pouze“ hasičský klíč) a polovina nabírá směr Sedlejov a druhá část noční směnu k nám do hospody :).


Sedlejov

V neděli jsme se červeným žihadlem společně se zbytkem přesunuly do Sedlejova, kde se nám loni moc nezadařilo. Stejně jako loni, počasí nic moc. Hold tady to bude asi už tradice :).
 

Mužská kategorie utekla jako voda, a tak stručné shrnutí: Vítězství i dnes, a tím i vítězství letošní extraligy, si odvážejí borci z Laviček, za čas 16,74, druhý skončil Plumlov za 16,92 a trojku doplňují Únětice za 16,99. Sedlatice čtvrtí za 17,22, z dalších známých týmů Petrovice obsadily 6. a 7. místo. Trnava po menším zdržení s nalitou vodou až 13. místo.

V ženské kategorii zvítězily holky z Vitíněvsi za 16,99, s chlupem štěstí druhé Nevcehle za 17,08, kterým ihned po sestřicích prasklo béčko. Trojku doplňují Chrášťany 17,40.
My na startu stejně jako včera 7. Dneska si vybrala slabší chvilku Mirečka, která se kousla jak na céčkách, tak i na béčku do rozdělovače. Takže oproti včerejšku jsme byly hooodně krátcí… Časomíru jsme po dlouhém stříkání zastavily až na čase 18,98.

No nic, každý den není posvícení. I za tento výkon jsme dostaly melouna, který jak jinak než večer padl naplněný vodkou :).

V mužské kategorii už je vítěz znám, po dalším dvoukole Babice – Vrbětice uvidíme, jak zabojují ženy. První čtverka je dosti vyrovnaná Nevcehle 67 bodů, Chrášťany 63, Radíkov 56, Vitíněves 52… :). Necháme se překvapit a potkáme se na posledním kole extraligy, tady za kopcem, v Petrovicích.

- peťa - 


fotky z Laviček:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox