SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Kožichovice, M. Budějovice (TL) - 11. a 12.6.

Na první letošní noční závody jsme vyrazily v sobotu večer do Kožichovic. I tento víkend jenom samy bez našich mužských týmů. Celkem se sjelo 16 družstev mužů a 4 družstva žen.

    V mužské kategorii s jedinou 14-kou večera Benetice – krásných 14,83 i v té tmě :). Druhé místo obsadili Výčapy (15,88), bronzová Trnava (16,30).

    A co náš útok :)? Základna byla osvícena celkem dobře, ale na trati – úplná tma :). Eliška (pravý proud) kousek za základnou upadla, a protože jsme dopředu vůbec neviděly, tak jsme o tom ani nevěděly a vodu poslaly tak, jako vždycky… To byla bohužel chyba a stála nás letos první nedokončený útok. I tak jsme ale dostaly nějaké ceny za účast. V ženské kategorii s přehledem vyhrály Výčapy s časem 18,54. Holky z Myslibořic druhé (20,04) a třetí domácí družstvo žen (30,16).

Rychle se sbalit a pořádně vyspat na nedělní závody, kde si přece spravíme reputaci! :)

- zorka-MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

V neděli jsme si vyrazily spravit chuť do Moravských Budějovic, kde jsme závodily vůbec poprvé. Kluci nebyli kompletní, takže jsme vyrazily pouze v dámském osazení.

Pěkná dráha s novým asfaltovým náběhem a lehké terče daly slibovat super výkony. Ve skutečnosti ale padly pouze 3 časy pod 18 vteřin. První místo si odváží Trnava za čas 17,20, druhé Petrovice za 17,40 a třetici uzavírají kluci z Litovan za 17,76.

Ve finále se Petrovicím a Výčapům povedly shodné časy 17,49, ale díky prvnímu sraženému terči (17,13) putuje vítězství do Petrovic.

Ženskou kategorii zahajovaly holky z Hornic, které zaběhly slušný útok za 22,61. My na startu druhé, útok sedl parádně – voda akorát do zákleků proudařek, terče dole a výsledný čas 17,26 patří k našim nejlepším! Za tento útok si odvážíme první místo a za námi zůstávají vítězky včerejší noční soutěže – Výčapy, které zaběhly o 6 setin horší čas – 17,32. Holky z Myslibořic i se zásekem na rozdělovači zaběhly 19,96 a obsadily tím třetí místo. Poslednímu Rudíkovu jsem vypomohla na levém proudu. Bohužel pravá proudařka nečekala tak rychlou vodu, a tak si trochu vepředu „zalítala“ na hadici a skropila, co se dalo (včetně mě), a nakonec ještě schytala zásah proudnici, takže nedokončeno a útok hodnocen N.

Za vítězství jsme si mimo jiné odvezly bednu s víny, která skoro padla u večerního grilování u klubovny :).

- peťa-

fotky:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox