SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2011

Litovanský kopeček 2011

V neděli něco kolem půl jedné jsme vyrazili směr Litovany. Po sobotních deštích, které trvaly téměř do rána, jsme ani nečekali, že v Litovanech tomu bude jinak – a světe div se – bylo sucho.
Extraliga na Vysočině

Týden utekl jako voda a tak vyrážíme podruhé vyzkoušet štěstí na extraligu, kterou máme „za humny“. Konkrétně do Laviček, které jsou od nás necelých 20 km. Zdejší areál přijelo vyzkoušet 44 družstev mužů a 14 družstev žen.
Svatoslav - a že se na domácí půdě nedaří?

6. kolo Třebíčské ligy zavítalo opět po roce do Svatoslavi. Tentokrát jsme areál vylepšili novým asfaltovým náběhem a připravili pro vítěze „bednu“ :). Sjelo se rekordních 30 družstev mužů a 9 družstev žen. Na tolik týmů nebyla naše výsledková tabule stavěná, a proto se několik cedulek muselo válet pod ní na trávě :).
Další kolo Třebíčské ligy zavítalo již tradičně na 5. července na Chlum. V mužské kategorii se sjelo 29 družstev, v ženské 6 týmů.
V neděli 26.6. jsme vyrazili společně s klukama na další kolo Třebíčské ligy do Myslibořic. Ligu pořádaly Myslibořice tento rok poprvé. Na tento závod dorazilo 25 družstev mužů a 5 družstev žen.
Takže jakýpak copak, přeci nebudeme sedět celý víkend doma, a tak jsme vyrazily něco kolem půl 12. směr JOL do Jakubova.

Stejný záměr jako my mělo i 25 družstev mužů a 12 družstev žen. Počasí nic moc, ale aspoň že nepršelo (alespoň po dobu soutěžních bojů), jak původně televizní rosničky předpovídaly.
Na první letošní noční závody jsme vyrazily v sobotu večer do Kožichovic. I tento víkend jenom samy bez našich mužských týmů. Celkem se sjelo 16 družstev mužů a 4 družstva žen.
V sobotu 21.5. se po čtyřech letech konal okrsek na naší domácí půdě. A právě zde před čtyřmi lety vznikla idea - založit družstvo Svatoslavských hasiček :). Okrskovou soutěž se nám ještě v naší krátké historii vyhrát nepodařilo, takže motivace tu určitě nechyběla.
Druhý květnový víkend a hned nás čekaly tři závody ve dvou dnech. V sobotu jsme v 9 ráno čekaly nastoupené u hasičky. Tentokrát jedno auto řídil starosta, který celý den musel poslouchat: To je dost, starosto, že nás taky někam vyvezeš. Eliška měla dovoz do Brna domluvený u Petrášů v žabákovi a mě a Pěťu vzali do ávie kluci z Benetic. Těm navíc děkujeme i za půjčení mašiny.
1  
2  
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox