SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

8. kolo okresní ligy nás tentokrát vyslalo do Litovan pokořit místní kopeček. Do Litovan to od nás není zrovna kousek, něco přes 40 km, ale kdo by čekal, že se necelá hodinka jízdy může protáhnout na 3 hodiny...
Na úvod článku bych chtěla uvést OBROVSKÉ DÍKY klukům z Urbanova, kteří byli tento víkend naším adoptivním týmem. Trojdovi za půjčení stříkačky a zbytku za pomoc s věcma na základnu, za fotky, no prostě za všechno :-).
Víkend? Strašně náročnej, ale zvládly jsme ho :-P! RESPEKT :0)!

Tento víkend byl už dopředu avizován, že bude hodně náročný. Začalo to už v pátek, kdy jsme po tréninku vyrazili na kolech na tradiční zábavu do Bochovic. Pár aut, které jsme po cestě potkali, nechápavě koukali, kam ta grupa 16 cyklistů takhle večer jede :). Zábava povedená, jen domů jel každý podle svého uvážení, že? :)
O prodlouženém víkendu jsme v pondělí vyrazili na soutěž na Chlum O pohár SDH. Soutěž byla zařazená do Třebíčské ligy, takže jsme nečekali velkou účast, ale nakonec dorazilo 27 družstev mužů a 7 družstev žen.
Petrovická trať je naše oblíbená a tak jsme na závody v neděli vyrazily tam i přesto, že soutěž letos nebyla zařazena do Třebíčské ligy, jak to mu bylo v minulých letech, ale do Jihlavské Openligy.
Čtvrté kolo Třebíčské ligy se konalo tentokráte v Kněžicích. Loni tato soutěž byla zařazena do série Jihlavské open ligy a právě loni jsme se v základním kole umístily na druhém místě a ve finále se nám podařilo zvítězit a „odvézt“ (vydražit) hlavní cenu v podobě ovečky :).
V neděli 20. června jsme něco kolem půl desáté vybavené zásobou řízků od Elišky vyrazily směr Olší. Cestu už máme zmapovanou cestou do Litavy, takže naši cestu nemohl už ohrozit ani „domov důchodců Pomitrov“ :) (skoro). Tentokráte sestava stejná až na proudy – já už snad „natrvalo“ vlevo a napravo naše Eliška.
Změna plánu – místo původně zamýšlených Maršovic jsme vyrazily na Jihlavskou Open ligu do Brtnice. Přeci jen, je to o polovinu cesty blíž :).
  Po propršeném týdnu, kdy na naší dráze stála místy voda, jsme se trošku s obavou vydaly na 4. kolo Žďárské ligy do Čikova. Od rána svítilo sluníčko a vše napovídalo tomu, že bude na závodech na co koukat. Na dráze bylo sice deštivé počasí znát, ale pořadatelé se snažili.
Prokletý okrsek :)

Letošní okrskovou soutěž pořádaly Benetice, z čehož jsme byly od začátku lehce nervozní. Ještě nikdy se nám v Beneticích na dráze nepodařil dobrý útok, a to ani na tréninku a to už jsem jich tam docela dost odběhly. Takže nervozita byla na místě. Aby toho nebylo málo, celé dopoledne ne a ne přestat pršet, takže se dalo čekat hodně bahnivé odpoledne.
1  
2  
3  
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox