SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Žernovník, Petrovice (EXL) - 28. a 29.8.

Poslední prázdninový víkend jsme se rozhodly vyrazit na závěrečné dvoukolo extraligy. Sobotní závody se konaly až v Žernovníku na Blanensku, ty nedělní jsme zase naopak měly, co by kamenem dohodil :).
Hned ráno po výhledu z okna bylo jasné, že tentokrát se bude potřeba hodně teple obléct. Ze začátku poprchávalo a foukal studený vítr, ale v průběhu soutěže na nás i vykouklo sluníčko :).

V mužské kategorii přijelo zabojovat 41 družstev. Trať se zdála být i přes předchozí deštivé dny celkem v pořádku, zato poctivé blanenské terče daly družstvům zabrat a nekompromisní pan startér taky :). Přesto jsme mohli vidět devět 17-kových časů, z nichž nejlepší 17,17 předvedly Lavičky. Na druhém místě domácí 17,48 a třetí místo patřilo jen o setinku horšímu útoku Trnavy.

Po krátké přestávce následovala naše kategorie, i tady byly prostřiky kámen úrazu. Náš útok přišel na řadu jako 8. Strach ze startu byl nakonec neopodstatněný, umíme to i na Blanensku ;). Základna sedla, voda v mašině tak jak to umíme. Před výstřikem se mi ale zdálo, že jsou s dosedem na pravém proudu trochu problémy, proto jsem ubrala plyn - to se sice ukázalo jako zbytečné, ale i tak jsme předvedly výkon, za který jsme se nemusely stydět :) - výsledný čas 17,92, LP 17,67. Teď už nám nezbývalo čekat, jak dopadnou útoky zbylých družstev z celkových 19-ti. Před námi zatím jen holky z Nevcehle se suverénním náskokem více jak jedné vteřiny (16,87). 17-kový čas už se ale nikomu z ženských družstev nepodařil, a proto jsme zůstaly na druhé příčce. Jen kousek za námi Výčapy Q, které dokončily za 18,00.

Takže jsme se dočkaly :) - naše první bedna (na extralize jsme sice na pomyslné bedně byly už v Květinově, tam ale žádná nebyla :-D)! 2. místo jsme si patřičně užily, v Žernovníku rozhodně nebyla nouze o ceny, a k tomu parádní pohár, který se nám ani nevejde do naší poličky v hasičce ;), medaile a růže pro každou. Cesta domů byla veselá, nejmenované družstvo navíc dostalo výborný nápad umýt mi auto pivem ;). Náročný den několik z nás zakončilo brzkou večerkou a zbytek družstva to jel ještě zapít na večerní zábavu do Petrovic.


Poslední kolo extraligy slibovalo velkou účast družstev i rychlé časy, ale kdo by si pomyslel, že 16-kový čas nebude stačit na stupně vítězů? Navíc boj o přední příčky v celkovém pořadí extraligy byl ještě otevřený. Domácí Petrovice B s ohromnou podporou fanoušků ale předvedly co umí - jejich čas 16,75 sice ten den nestačil na 1. místo, ale když Radíkov dokončil za 17,07, bylo jasné, že prvenství v extralize pro rok 2010 je jejich! Bezchybný útok předvedla Trnava za 16,43 a ten už nebyl do konce soutěže překonán. Na druhém místě Maršovice ze Žďárska 16,73 a bednu doplnily zmiňované Petrovice B. Šestnáctkový čas předvedl i Lestkov (16,83) a Plumlov (16,87). A aby toho nebylo málo, 17-kových časů padlo 17! Taková pěkná 18-ka tak v Petrovicích stačila až na 23. místo.

V ženské kategorii byly celkové první příčky jasné - Nevcehle už počtvrté za sebou obhájily prvenství. Druhé místo už měly jisté i Chrášťany. Boj o to třetí mezi sebou předvedly Radíkov a Výčapy Q, které už si to ale trochu pojistily 3. místem v Žernovníku. Výčapy Q navíc převedly pěkný útok za 17,85, který jim stačil na 4. místo v Petrovicích, ale celkově tedy obhájily loňské 3. místo na extralize.

Z 19 ženských družstev v Petrovicích na třetím místě skončila Trnava 17,81. Na druhém místě opět překvapivě my :-D - po včerejším úspěchu jsme v to dnes ani nedoufaly, ale útok se povedl parádně - 17,46, LP dokonce 16,79.  A rozdíl mezi prvním a druhým místem opět vteřinový! Tentokrát ale na prvním místě Chrášťany s úžasným časem 16,45 (LP 16,03)!

Tenhle víkend stál opravu za to :)! Být za dva dny dvakrát na stupních vítězů na extralize v takové konkurenci se muselo patřičně oslavit!! Nejdřív tedy hromadným mytím aut (dostaly docela zabrat :)) a pak … to už si dovedete představit ;).

Ještě ale nesmím zapomenout poděkovat klukům z Benetic, kteří nám na víkend půjčili mašinu (soutěž v Žernovníku opět kolidovala se soutěží dětí). A když už jsme to měly vyzkoušené ze soboty, ochotně nám ji půjčili i v neděli. Takže díky za mašinu i za ten servis ;).

-zorka-

výsledky Žernovník, Petrovice

fotky - Žernovník:
 

Petrovice:
 


video ze Žernovníku:
video z Petrovic:


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox