SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

VelMez (ŽL) a Výčapy (TL) - 15. a 16.5.

Tak a konečně se to začíná pořádně rozjíždět ...  První soutěžní víkend! Tentokráte jsme se i s klukama vydali na druhé kolo Žďárské ligy. Stejný záměr mělo i přes pořádnou zimu 32 družstev mužů a 20 družstev žen.
Soutěž zahajovala družstva žen (aspoň že na těch nočních závodech nemusíme čekat...). My startovaly z třetího místa, holky vzadu nám poslaly dokonce nejrychlejší vodu za 9,40, ale už při odběhu ze základny se Marťa zdržela (pozapomněla proudnici na základně, ale doběhla to slušně :). Celkově jsme ale obě byly od nástřikové čáry nějak daleko, takže se stříkalo a stříkalo až na 20,91 (výstřik „už“ 17,15)... tudíž 11. místo jako před týdnem v Litavě. My ale nevěšíme hlavu, natrénováno zase tak moc nemáme, hlavně za ty víkendy se toho moc natrénovat nedá. Už aby bylo po zkouškovém :).

První příčky v ženské kategorii vypadaly následovně: 1. místo Lhotky Team s časem 18,63, druhé Olší 18,99 a třetí Velké Meziříčí s časem 19,16. Odcvičeno, teď už jsme jen mohly sledovat mužské výkony s tím, že kdo vymyslel svařák byl génius :).

Naši kluci nebyli komplet, ale i tak vyrazili na první soutěž tohoto roku (DeeJay padl pod nátlakem nějakého bacila...). Na rozdělovači vypomohl rozdělovač ze Starého Lískovce SPORT (aspoň myslím :). Kluci mají natrénováno zhruba tak jako my (možná ještě o trochu míň).  Zadek jako u nás parádní, ale kluci vepředu taky trochu malovali :). Celkový čas 23,71.

V mužské kategorii zvítězili kluci z Maršovic s časem 18,26, druhé Hluboké 18,58 a za rovných 19,00 Trnava.

Paradoxem večera bylo, že v době kdy bylo na náměstí zhruba přes padesát soutěžních hasičských týmů, začalo v jednom z domů na spodním náměstí hořet.  Během chvilky dorazila dvě auta profíků a za okamžik to měli pod kontrolou.

Kvůli velké zimě jsme nevydržely do konce soutěže a vyrazili jsme k domovům načerpat energii na neděli :).

Za nepříliš povzbudivého počasí jsme chvíli po poledni vyrazili směr Výčapy.  Zima snad ještě větší než v sobotu, ale aspoň že bez deště.

„Výčapský kopeček“ dorazilo vyzkoušet 29 družstev mužů a 6 družstev žen. Zpoza stanu jsme sledovaly mužské útoky. Zvítězili kluci z Urbanova s časem 18,46, druhé Petrovice A za 18,83 a třetí Petrovice B s časem 18,85. Naši kluci s Capem z Hrotovic na rozdělovači a uzlem na pravém céčku brali za čas 33,54 22. místo...

Na ženskou kategorii došlo něco kolem páté hodiny. „Zlato“ braly domácí Q s útokem zaběhnutým  za 18,19, druhá Nevcehle za 18,70 a třetí domácí bezpísmenkové Výčapy s časem 19,92. Nám se opět moc nedařilo, výsledný čas 21,31 (pomalejší voda a pak zase to naše malovááání)...

Finále mužů na 2B vyhrály Petrovice A s časem 15,53. 

Příští týden vyrážíme směr Netín, tak snad už se počasí trochu umoudří a snad už se začne trochu dařit :)!

- peťa-


fotky - VelMez:
 


Výčapy:
 

výsledky z Velkého Meziříčí a Výčap

 


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox