SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Petrovice - OL 4.7.

Petrovická trať je naše oblíbená a tak jsme na závody v neděli vyrazily tam i přesto, že soutěž letos nebyla zařazena do Třebíčské ligy, jak to mu bylo v minulých letech, ale do Jihlavské Openligy.

Za krásného slunečného počasí si přijelo zazávodit celkem 26 mužských týmů a 11 ženských týmů.

V mužské kategorii se nejvíce zadařilo domácímu týmů A, který jako jediný zastavil časomíru pod hranicí 17-ti vteřin. Přesněji 16,69 a první místo v soutěži. Druhý byl Urbanov 17,08 a třetí taktéž domácí, Petrovice B 17,14.

Na soutěž přejížděli i kluci z Benetic, kterým se nezadařilo na soutěži v Šošůvce, a tak ještě přejeli do Petrovic. Bohužel i tady byl jejich útok ohodnocen N, ale bylo to oprávněné :(. Pravidla opravdu platí a musí se dodržovat, jen by měl být stejný metr pro všechny týmy, ne jak jsme mohly vidět další den na Chlumu (a to byl stejný pan startér..). Ale bylo by fér kluky nechat odběhnout útok alespoň mimo soutěž (ale to je pouze můj názor).

Celkově se dnes celkem nedařilo, bylo k vidění několik rozpojených cečkových spojů a pár zádrhelů na koši.

My jsem na soutěž vyrazily opět v trošku pozměněné sestavě. Jelikož Anet je na táboře, kde se stará o nezbedné dětičky a ještě k tomu jim zajišťuje první pomoc, má od nás na dálku velkou podporu, aby to těch čtrnáct dní přežila ve zdraví :)), zaskočila za ní Zorka. Konečná sestava pro tenhle závod tedy byla: koš Ivča, savice Kaťa, stroj já, béčka Zorka, rozdělovač Mirka, pravý proud Eliška, levý proud Peťa. Základnu jsem měly nachystanou velice rychle, snad to bylo tím, že nám bylo opravdu velké teplo. Na startovní čáře jsem si museli s panem rozhodčím vyjasnit co znamenají dlouhé rukávy a správné stání za starovní čárou, ale naštěstí nás to ani trošku nerozhodilo. A tak jsme odstartovaly napoprvé, základna klapla, tak jak má. A holky pěknými sestřiky zastavily časomíru na 18,76, což nám zajistilo konečné 3. místo.

Rychlejší útok než my předvedly holky z Nevcehle, krásných 16,78 za které braly první místo a Trnava s časem 18,05.
 

Naše Mirka ještě vypomohla holkám z Roseče, které běhají základnu trochu jinak než my, a proto to byla pro Mirku premiéra jak v chystání, braní a dotahování rozdělovače. Holky skončily na 6. místě s časem 19,86, ze kterého měly velkou radost.

-lenka-

výsledky ženy


fotky:
 
video:
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox