SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Olší - ŽL 20.6.

V neděli 20. června jsme něco kolem půl desáté vybavené zásobou řízků od Elišky vyrazily směr Olší. Cestu už máme zmapovanou cestou do Litavy, takže naši cestu nemohl už ohrozit ani „domov důchodců Pomitrov“ :) (skoro). Tentokráte sestava stejná až na proudy – já už snad „natrvalo“ vlevo a napravo naše Eliška.

Postavit stan, vybalit židličky, karimatky a spacáky a dospat to, co se nestihlo kvůli zábavě, aneb Jak pravily holky: „Už nejsme nejmladší“ :-P.

I přes nepříliš „červnové“ počasí do Olší dorazilo 27 družstev mužů a 19 družstev žen. Trať byla až nad očekávání suchá, ale vítr zpoza terčů nebyl zase až tak ideální. I tak se ale podařilo chlapům z Hlubokého pokořit rekord trati za rovných 17,63. Na druhém místě Maršovice za 18,29 a třetí Zbraslav za 18,75. Do finále se dále probojoval Starý Lískovec SPORT a Míchov. Finálový sud piva si odvážejí domů Maršovice.

V ženské kategorii se hodně favoritkám nedařilo, za což mohl ve většině případů již zmiňovaný vítr. Vítězný čas 19,23 zaběhly holky z Černovic, druhý Sychotín za 19,46 a třetí holky z Velmezu.

My s vodou „najistotu“ jsme se s výsledným časem 20,16 držely pořád v první pětce. To, že se běželo finále žen jsme věděly, ale kolik žen postupuje jsme ani nezkoumaly. Zhruba v polovině soutěže průběžně moderátor říkal pět družstev, která postupují do finále – a my tam zatím byly. Posledním dvěma favoritům se útok nepovedl podle jejich představ a poslední družstvo - domácí holky utvrdily pravidlo, že na domácí trati se nevyhrává… Takže – nachystat věci a jde se na to znova :).

Teda nejde :(!!! Po odběhnutí posledního týmu bylo vyhlášeno, že se domácí rozhodli, že do finále postupují pouze 4 ženská družstva… Tak kurník rozmyslet si to taky mohli dřív, ne!?! Překvapení v podobě třídenního zájezdu si za vítězný finálový čas 20,12 odvážejí holky ze Sychotína.

Na nástupu nebylo vyhlašováno pouze umístění týmů + nejlepší proudaři, ale také například nejsympatičtější mužský tým nebo Miss Olešská špricna (tento titul putoval do sousedních Benetic).

Příští týden vyrážíme i s klukama do Kněžic tak uvidíme jak to bude po Číhalínských pivnostech vypadat :).

 -peťa-

výsledky


fotky:

 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox