SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Myslibořice (noční), Hvězdoňovice (TL) - 21. a 22.8.

Víkend ve znamení překonávání osobních rekordů

V sobotu podvečer jsme se vydali společně s klukama na noční závody do Myslibořic. Na tuto soutěž se už od začátku roku všichni těšili, protože loni se nám zde podařilo vyhrát historicky první double!!

Rychlá dráha na fotbalovém hřišti plus světlo u terčů (které tu loni docela chybělo) dávalo tušit hodně dobré časy. Tentokráte zahajovaly soutěž ženská družstva. Zabojovat dorazila pouze 2 družstva žen plus domácí holky. Domácím se povedla pěkná dvacítka. My jako druhé na základně a útok klapl tak jak má a výsledný čas 17,36!!!! Tudíž - náš nový OSOBÁK!!! (do té doby 17,55 z Lipníka 2009), třetí holky z Kameničky dokončily za 26,00.

V mužské kategorii poměřilo své síly 19 družstev.

Naši kluci jeli na soutěž s velkými ambicemi a jejich útok za 16,32 nebyl žádnou ostudou (také o setinku vylepšili svůj osobák na 2B). Po většinu soutěže znamenal tento čas vedení, až předposlednímu družstvu Hrotovic se ho podařilo o 3 setiny překonat.

Družstvu Strachoňovic jsme přislíbili pomoc, protože nebyli kompletní – na koš jim zaskočil Otík a na mašině Zorka. V základním kole dosáhli času 17,48 a s tímto časem se také probojovali do finále o čuníka.

Ve finálovém boji zvítězili opět Hrotovice s časem 16,08, naši kluci za čas 16,74 druzí. Třetí se skoro více než 3 vteřiny horším časem Bačice-Údeřice za 19,70.

Kromě pohárů a finančních hotovostí k nám putovala i ocenění nejrychlejší proudař a proudařka. A stejně jako vloni se po příjezdu sedělo a pilo až do rána :).


Hvězdoňovice

Ve Hvězdoňovicích jsme si užili asi letošní poslední letní počasí a zaběhnout zdejší pěknou dráhu u rybníka dorazilo 20 družstev mužů a 8 družstev žen (zase jednou pořádná konkurence).

Mužskou kategorii vyhráli bezkonkurenčně Petrovice za čas 16,81, druhé Račerovice za 18,42 a třetí Hrotovice 18,55 (škoda prostřiku, LP za 17,61).

Naši kluci trochu prostříkali - 17-kové výstřiky, ale výsledný čas 19,06 a konečné 9. místo.

V mužské kategorii ztrácejí Hrotovice na vedoucí Výčapy jeden bod (91 bodů) a ani Litovany, Trnava nebo Petrovice nejsou vůbec z kola ven. Uvidíme, jak budou v dalších kolech kluci bojovat.

V ženské kategorii zde padaly oproti loňsku 17tkové časy :). Nejlépe jsme kupodivu z tohoto souboje vyšly my s časem 17,24 - tudíž, další vylepšení našeho včerejšího osobáku :)!!!!!!!!!

Na druhém místě bezpísmenkové Výčapy 17,59 a třetí Výčapy Q 17,74.

Tímto závodem se v ženské kategorii rozhodlo – pro rok 2010 jsme se staly vítězkami Třebíčské ligy. Škoda, že je liga v takovém stavu v jakém je (všichni víme) a toto vítězství nebylo takové jako loni, kdy jsme bojovaly do posledního závodu a o jeden jediný bod jsme zvítězily… to byl aspoň adrenalin!!!! :)

Shrnuto podtrženo – až na teplý pííívo parádní závody :-D! :)

Snad jsme prolomily víkendové prokletí nedělních soutěží a příští týden si na extralize v Žernovníku a Petrovicích neuděláme ostudu.

 -peťa-

výsledky z Hvězdoňovic


fotky - Myslibořice:
 

Hvězdoňovice:
 


video z Hvězdoňovic:
video z Myslibořic:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox