SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Meziříčko a Lipník (TL) - 25. a 26.9.

Na jedny z posledních závodů jsme vyrazily do Meziříčka, spíš než závody jsme to pojaly jako trénink na nedělní Lipník. Místní trať jsme měly zmapovanou z loňska, kdy jsme sem vyrazily fandit klukům z Benetic (loni tato soutěž byla zařazena do ŽL). Už je to zase nějaká doba a tak zkusím dát dokupy, jak to vypadalo.
Meziříčko

Základní kolo mužů vyhráli s rekordem dráhy Benetice za 17,93, druhý Cirkus Netín za 18,59 a trojici uzavírají Lhotky Sport za 18,65. Do finálového klání postupují dále Lavičky a Meziříčko..

V ženské kategorii se utkalo 6 družstev. Nejlépe se útok povedl holkám z Netína za 18,37 (LP 17,84). My druhé za 18,77 (LP 17,84) – už je poznat že se blíží konec sezóny a „beruška“ už zase začíná stávkovat. Voda z mašiny cca 9,1 a výtlak 8 vteřin…. Třetici uzavírají holky z Jasenic za 19,99 (PP 19,85). Na pozvánce ani na nástupu nepadlo o finále žen ani slovo a tak jsme byly docela překvapené, že je i ženské finále (ne, že bychom nebyly rády, ale oblíkat se zpátky do mokrejch elasťáků a dresu – nic moc, že Zori?)

Z finálového kola si prasátko odvážejí kluci z Laviček.

Vítězství a krůtu si z ženských odvážejí Jesenice za 19,06. My druhé – trošičku pomalejší koš, tím pádem pomalejší voda a trochu zamotaná céčka kolem Mirky… Na tu bídu 19,58, třetí Netín 19,79 :).

Kromě cen za druhé místo k nám putovala i „poloviční“ nejrychlejší proudařka, o kterou jsem se rozdělila s Maruškou z Netína :) (borka tahle holka).

Při odjezdu jsme v pohodě zvládly i silniční kontrolu (s nadejchanou nulou do mikrofonu). A že jsme se po příjezdu doma neohřály…Lipník

ZIMA, déšť, vítr… No co víc si přát…

I přes toto počasí dorazilo na poslední závod Třebíčské ligy 21 družstev mužů a 5 družstev žen. I přes vytrvalý déšť byla dráha nad očekávání v dobrém stavu + nová základna (celý náběh asfalt) dávalo tušit, že to časy nikterak neovlivní.

V mužské kategorii pokračoval boj o první příčky. Z šestého startovního pořadí na startu Hrotovice. Bezchybný útok a troufnu si říct, že i nový osobák kluků za 17,61, nasadil laťku hodně vysoko… Výčapy předvedli útok za 18,10... Útok Hrotovic se už nikomu do konce soutěže nepodařilo překonat. Mezi tyto dva soupeře se ale vtěstnala Trnava za 17,66, Petrovice  17,73 a Litovany 17,77, a tudíž… obrovská gratulace do Hrotovic!!!! :)

Naši kluci ani dnes neprolomili smůlu – Míra doplatil na mokrou základnu, přes kterou šel, když zapojoval béčko do mašiny, takže si pěkně sedl na prdel a ještě si rozkopl hadici :). Dokončení útoku za 24,05.

Ve finále na 3B vítězí Trnava za 17,33.

V ženské kategorii bylo už od Hvězdoňovic o prvním místě jasno. Druhé místo měl Radonín také jistý a třetí místo bylo také celkem dobře pojištěné – Výčapy by nesměly bodovat a Chlum nebo Myslibořice by musely zvítězit.

Vítězství si odvážejí Výčapy hodně pěkným útokem za 17,14.

My druhé na startu a druhé i pro dnešek. Mirečku možná na příští rok přesuneme na proud, protože proudnice za běhu by jí určitě nedělala problém, když zvládá s přehledem béčko do rozdělovače za běhu :). Sice nás trošku vepředu vykrátila, ale i tak 18,14 (PP 17,??)

Třetí Radonín za 18,38.

      Celkově tedy:
      Muži: Hrotovice, Výčapy, Trnava
      Ženy: Svatoslav, Radonín, Výčapy
 

Menší oslavy samozřejmě proběhly – ale tak bouřlivé jako loni to nebylo ;)

Uvidíme, jak Třebíčská liga bude vypadat příští rok – jestli se konečně někdo odhodlá něco rozumného udělat (třeba zrušit průkazky, zrušit to, že se budou započítávat pouze družstva z Třebíčska, nebo třeba zredukovat počet soutěží a nedávat to každému, kdo si zažádá…). No je to ve hvězdách :).

Příští týden nás čeká „babská“ soutěž v Kamenné a selátko není vůbec špatná motivace :) - takže zabojujeme!! :)

-peťa-


výsledky Meziříčko ženy - základní kolo, finále

         výsledky Lipník


fotky - Meziříčko:
 


Lipník:
 video z Meziříčka:
video z Lipníku:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox