SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Litovany - TL 1.8.

8. kolo okresní ligy nás tentokrát vyslalo do Litovan pokořit místní kopeček. Do Litovan to od nás není zrovna kousek, něco přes 40 km, ale kdo by čekal, že se necelá hodinka jízdy může protáhnout na 3 hodiny...

Potkala nás totiž nepříjemná komplikace - asi v polovině cesty nám prasklo kolo od vleku. A náhradní jsme s sebou opravdu neměli... Naštěstí pro nás jeli okolo hasiči z Bransouz, kteří zastavili na naše mávání a pomohli nám do Litovan dopravit věci. Pak jsme povolali nazpátek druhé auto, aby nám dovezl nějaký větší vlek, na který vysadíme ten náš nefunkční :). Takovou projížďku autem jsem opravdu dlouho nezažila :-D.
 
Teprve ve 3 hodiny jsme dorazily s holkama do Litovan, takže toho z mužské kategorie moc popsat nemůžu :(. Jak to ale dopadlo celkově: převýšení 3,4 metrů se odrazilo podle mě asi tak v o vteřinu horších výsledcích, než by se daly udělat na rovince. Celkem dorazilo 20 družstev mužů. První místo Trnava s časem 18,37, nalevo dokonce 17,78. Druhé Moravské Budějovice 18,59 a třetí Výčapy A 19,17.

Do finále na 2B po ženské kategorii postupovalo celkem 6 družstev, mezi nimi i naši kluci, kteří skončili v základním kole na 5. místě s časem 19,85 (PP 19,75), dále čtvrté Račerovice a šesté Příštpo. Nejlepší finálový útok předvedlo družstvo Výčap A v čase 15,59. Naši kluci si rozhodně neudělali ostudu a skončili 4. za 16,63 (LP 16,14).


V ženské kategorii tentokrát pouze 2 družstva. Naše soupeření zahajovaly holky z Myslibořic, jejichž útok byl bohužel hodnocen N - nenašroubovaný koš a savice se dotkla vody…  Nám tedy stačilo dokončit - podařilo se v čase 20,62 (LP 20,48) - vzadu to celkem sedlo, na koši ještě já místo Ivči :), Lenka počkala s vodou, ale proudařky se nedaly kopečkem zastrašit, takže v době výstřiku už nějakou tu vteřinu čekaly, až ta naše Máňa nahoru vytlačí vodu :). Loňský výsledek 20,44 (LP 18,61) jsme si tedy nevylepšily, ale příští rok to zase zkusíme :)! Ještě musím říct, že kluci si tady svoje časy od loňska (jak ze základního kola, tak z finále) vylepšili o 2 vteřiny :). Snad se jim tak bude dařit na více tratích a my si snad zlepšíme výsledky příští týden v Hrotovicích a Šašovicích.

-zorka-

výsledky


fotky:
 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox