SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Litava - Žďárská liga 9.5.

Na první letošní závody většina z nás nemohla dospat :) – Litava je od nás něco přes 50km, takže budíček byl opravu brzy ráno (na mé poměry :)), ale hlavně jsme se všechny těšily.

Dlouhá zima nás nenechala moc trénovat, ale některé z nás poctivě navštěvovaly místní posilovnu :), a když vykouklo první jarní sluníčko a sníh začal tát, vytáhly jsme před hasičku alespoň základnu na náběhy. Jenže trénink s vodou v plné sestavě na sebe nechal čekat až do pátku před závody… Samozřejmě by to nebyl začátek sezóny, kdyby nám nestávkovala mašina, ale do Litavy se to všechno relativně vyřešilo.

Přes zimu jsme si navíc nechaly udělat malý zlepšovák, abysme si mohly naložit mašinu i bez pomoci chlapů :), teď už to zvládáme i ve třech :). Samozřejmě, že když je k dispozici nějaký ten chlap, tak ho patří využít ;).

Sestava pro květen zatím vypadá následovně: Léňa – mašina, Káťa – savice, Ivča – koš, Peťa – PP, Marťa – LP, Mirka – rozdělovač a Zorka – béčka. Anet je pro letošek jediná maturantka v týmu, takže si vzala studijní volno :)… To my, vysokoškolačky, už na studijní volno nemáme nárok a studovat jsme se „snažily“ aspoň mezi sledováním útoků ;), i když to moc nevycházelo.

Ale už k závodům: mužské kategorie se zúčastnilo 32 družstev a padaly solidní časy. 19-ti vteřinový útok na první desítku nestačil. Na prvním místě Hluboké 17,36, druhý, o setinku horší, Žernovník 17,37 a třetí Urbanov 17,54.

Ženská kategorie byla rovněž nabitá :) – 19 týmů připravených předvést nejlepší výkony. My jsme šly na start jako druhé. Letos jsme opět změnily základnu, tentokrát si proudařky zapojují proudnice za běhu, takže mně a Léni trochu usnadnily spoje. S vodou jsme chtěly jít na jistotu, rozhodně holky nevytopit, navíc bahno u základny taky nebylo nejlepší. Jenže té vodě se z kopečka moc nechtělo, výstřik odhaduju tak okolo 18. vteřiny.. Peti se zadařilo trefit terč okamžitě, s Marťou to trochu zamávalo a výsledný čas 20,05 tentokrát stačil na 11. místo. Však my se ještě rozjedeme ;), tak v červenci už to snad zase půjde 8-).. Ženskou kategorii vyhrál Žernovník s krásným časem 17,76, druhá Nevcehle 18,04 a třetí Sychotín 18,50.

Další závody na sebe nenechají dlouho čekat - sobota Velké Meziříčí (ŽL) a neděle Výčapy (TL).

 -zorka-


fotky:

 

výsledky

 


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox