SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Květinov, Sedlejov - EXL 24. a 25.7.

Na úvod článku bych chtěla uvést OBROVSKÉ DÍKY klukům z Urbanova, kteří byli tento víkend naším adoptivním týmem. Trojdovi za půjčení stříkačky a zbytku za pomoc s věcma na základnu, za fotky, no prostě za všechno :-).

Náš víkend začal vlastně už cestováním v pátek, kdy jsme vyrazily směr Urbanov vyzkoušet mašinu – přeci jenom to není naše „Máňa“ která tlačí přes 7 vteřin na 2B... Potrénovaly jsme v Nevcehli, protože kluci neměli posečenou jejich dráhu a hlavně, bylo to na rovince. Místo Zorky, která tou dobou ještě byla na praxi v lékárně, zaskočil na koš Trojík. Rozkazem jsme dostaly dovézt Zorce trochu trávy z Nevcehle – tam je to prý v trávě i ve vzduchu -> tak aby to o víkendu běhalo :-).


Sobotní ráno - nabalit všechny věci do dvou osobáků plus hadice, savice a všechno ostatní šlo nakonec vcelku dobře – žádná redukce zavazadel nebyla nutná. Dvě plně naložená auta + 7 ženskejch + 2 GPS navigace a nic nebrání vyrazit směr Květinov.

Do Květinova dorazilo 36 družstev mužů a pouze 10 družstev žen. Dráha v parádním stavu – dva dny dešťů zde nebyly ani poznat, ale všude okolo..... ti co měli holínky to vychytali :).

V mužské kategorii zvítězili borci od nás – Trnava za 17,02, druhé místo pro Lavičky za 17,52, třetí Lhenice za 17,58.

Ženskou kategorii zahajovala družstva pravidelně jezdící závody extraligy – Výčapy, Chrášťany, Radíkov, Vítonice, Výčapy Q..., my startovaly až jako sedmé. První družstvo Výčap nasadilo laťku docela vysoko a to časem 17,63 (vítězný čas), další tři družstva daly 18tkové časy, jedna 19tka a jedno N.

My na startu - základna na jistotu, výstřiky 17,6, terče jsme tedy z první nevzaly, ale první terč Elišky za 18,26, výsledný za 18,32 :). Tento čas stačil překvapivě na celkové třetí místo a tudíž...  naše historicky první bedna, která tam bohužel nebyla :-D. Dostaly jsme krásný pohár, peníze a protože asi věděli, že jsme ze vsi a ne z Brna, dostali jsme pytel plný konví (další skladná věc do našeho nacpaného auta – ale vešly jsme se ;). Penízky jsme pak zajely utratit na pořádnou večeři do Třeště :).

Sedlejovská zábava pod hvězdnou oblohou se až tak doslova nekonala, vše se konalo vzhledem k počasí pod obrovskými stany (určitě pochvala pořadatelům). Pokecali jsme, zatrsali jsme, zapili jsme dnešní „bednu“ a Peťovy narozeniny – prostě bezva večer (noc/ráno) :).

Nedělní soutěž se rozeběhla nástupem v 9:30, dráha byla v horším stavu než v Květinově (místy pěkné louže, ale co naděláte...).  Slunečná obloha téměř bez mráčků, ale na druhou stranu vítr, který dal proudařům pěkně zabrat.  V mužské kategorii si s tím nejlépe poradili Petrovice B za 17,41, dále Podmoklany za 17,75 a Lavičky za 17,91.
Nám se bohužel příliš nedařilo – Káťa nějak nemohla narazit a tak mašina přisávala vzduch... Těžko říct jestli za to mohla káď, nebo Zorka málo povolila ... :) (letos druhé závody na koši). Výsledný čas 20,20, ale druhý úspěch za víkend a ke všemu na extralize jsme fakt ani nečekaly :).

V ženské kategorii zvítězily holky z Radíkova za 17,76, druhé Výčapy Q 17,83 a třetí Nevcehle za 18,16.

Na zpáteční cestě jsme za Sedlejovem dojeli petrovického „žabáka“ a tak jsme se ho držely zuby nehty a věděly, že jedeme nejkratší cestou domů :-D.


-peťa-výsledky Květinov, Sedlejov


fotky z Květinova:
 


fotky ze Seldejova:
 

Video z Květinova:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox