SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Kněžice - TL 27.6.

Čtvrté kolo Třebíčské ligy se konalo tentokráte v Kněžicích. Loni tato soutěž byla zařazena do série Jihlavské open ligy a právě loni jsme se v základním kole umístily na druhém místě a ve finále se nám podařilo zvítězit a „odvézt“ (vydražit) hlavní cenu v podobě ovečky :).

Trať perfektně připravená, a nově vybetonovaný kus náběhu před základnou. Když si vzpomenu na loňský rok, kdy byla trať a hlavně náběh slušně podmáčený a ženský běhaly na blatě, tak letos paráda :). Snad už to počasí konečně dovolí ukázat pořádný časy  :).

Letos bylo finále pro ženy zrušeno, probíhalo pouze finále mužů o prase. Naši kluci se rozhodli odjet všechny závody TL a tak vyrazili i sem. Startovali až z 22. místa, kvůli tomu, že ve stejný čas probíhala dětská soutěž a naši „mladší“ se také zúčastnili soutěže v Markvarticích. Bohužel pro ně skončil útok nepopulárním N (myslím, že proudaři byli daleko a byly docela těžké terče). DeeJay dovezl mašinu tak akorát včas a kluci mohli jít na svůj pokus, který zrovna ale nedopadl podle jejich představ. Béčko do rozdělovače se kouslo přes zub a přes pojistku, takže by za běhu DeeJay potřeboval ještě třetí ruku… Takže výsledné také N.

V mužské kategorii získali prvenství kluci z Krasonic za čas 17,63, druhé Výčapy za 17,67 a třetí místo kluci z Benetic za 17,69 (Waša napravo nejrychlejší sestřik dne za 16,81). Do finále se dále probojovali kluci jezdící Žďárskou ligu - Čikov za 18,01 a za 18,20 Panská Lhota.

Stejně jako v základním kole, tak i ve finále zvítězili kluci z Krasonic za 14,?? :)

V ženské kategorii soupeřila pouze 4 družstva (po odjetí pěti kol Žďárské ligy, kde nejmíň ženských družstev bylo 16, je opravdu nezvyk, na to ani Extraliga nemá…).

Po dlouhé pauze se první na start se postavily domácí Kněžice, ale podle mě příliš rychlá voda pěkně zamávala s proudařkama… Celkové čtvrté místo.

Druhé na startu my. Nečekaně v sestavě stejné jako v Olší. Základna na pohodu, košík v kádi, tak jak ho Ivča umí, jen na mašině mírné zdržení, výstřiky zhruba 17,4 a sraženo  18,79 (Eliška napravo za 18,26). 

Po nás se na start postavily holky z Radonína, které tam sází letos 18tky ostošest :). Útok bez chybičky a jejich letos dlouho očekávaná 17tka, konkrétně útok za 17,25.

Poslední holky z Heraltic, které jsem na soutěži dlouho neviděla, si šplíchly slušných 19,34.

Na Třebíčskou ligu opravdu povedená soutěž (oproti minulému víkendu…), takže určitě pochvala pořadatelům. Příští týden znovu oddělat řetízky z chladiče a hurá na Jihlavskou open do Petrovic a v pondělí na Třebíčskou na Chlum.

-peťa-

výsledky 


fotky:

 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox