SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Kamenná - 3.10.

2. ročník ženského klání Kamenský výstřik jsme si nemohly nechat ujít. Soutěže, na které se „poperou“ o prasátko jenom ženské týmy, se zúčastnilo letos 10 družstev. A myslím, že účast bude v příštích ročnících ještě narůstat.

Náběh do kopečka, trať po rozdělovač mírně taky, ale na konci nás čekaly celkem lehké terče, to by nemusely padat špatné časy..

První na startu domácí Kamenná A - menší zádrhel na koši a výsledný čas 28,80 stačil na 7. místo. O něco lépe si vedlo druhé družstvo Kamenné, které skončilo 5. za 22,60. Ale nutno dodat, že oba týmy měly z časů opravdu radost :).
 

Dva týmy na tyhle závody postavil i Rudíkov. I když mají široké hadice a 15-ku mašinu, časy byly slušné. Áčko obsadilo 6. místo s časem 26,20, béčkový tým, kterým jsme půjčily na levý proud Peťu skončil 9. 34,85.

Radonínu se tentokrát moc nezadařilo. Pravá proudařka měla uzel na hadici a i když byly terče poměrně lehké, srazit je z větší dálky zas tak dobře nešlo - výsledný čas 30,70 a 8. místo.

Na 10. místě skončil Tasov, bohužel se nepodařilo správně nabrat vodu, proto čas 36,95.

Bramborová pozice patřila Trnavě. Holkám jsme půjčily naši mašinu, protože ta jejich je ve větším rozkladu než ta naše :). Trochu přeskládaná sestava a na levém proudu naše Eliška. Zadek zabral :) a terče byly sraženy ve 20,30.

Třetí příčka pro Zbraslav, pěkný útok za 19,13.

Stříbrné Myslibořice - holky si daly svůj nový osobní rekord - první osmnáctka - krásný útok, všechno klaplo, terče sraženy okažitě a na časomíře svítí 18,36!

No a co že se povedlo Svatoslavi :-D? Konečně po delší době 17-ka! Dobře rozběhnutý útok, mašina nám tam tu vodu taky dotlačila a proudařky hned srazily - LP 17,30 a výsledný čas 17,75. Tákže - 1. místo :).

Do finále postupovalo prvních 5 družstev + jedno dolosované, a tím byl Radonín. Ke startu jsme se nachystaly hned jako první, menší zádrhel na koši (ještě pořád mi to nějak nejde :)), ale časomíra se zastavila na pro mě udivujícím čase 17,84 :).Teď jsme tedy čekaly, co předvedou ostatní družstva - hlavně Radonín, tomu se tady totiž loni podařilo finále o prasátko vyhrát. Ale ostatním týmům se už nedařilo tak jako nám a my jsme tak vyhrály naše historicky první sele :)!

Kromě poukázky na sele jsme si odvezly ještě spoustu pěkných cen, obrovský dort (ten jsme tedy spořádaly s pomocí ostatních rovnou v Kamenné) a s Peťou jsme ještě dostaly trička za nejrychlejší proudařku a nejrychlejší košařku :-D. Parádní soutěž jsme zakončily hromadným fotem všech zúčastněných týmů.

Vzkaz do Kamenné: bylo to super, už se těšíme na další ročník!! :)

-zorka-

výsledky

fotky:
 

video ze základního kola:


video z finále:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox