SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Jakubov (noční), Urbanov (OL), Benetice, Přibyslavice (TL) - 10.-12.9.

Konec sezóny se nám pomalu blíží, takže patří využít každého závodu, který se naskytne. A tak jsme nelenily a tento víkend jsme si naplánovaly rovnou čtyři. V pátek noční Jakubov, v sobotu závěr OpenLigy v Urbanově a v neděli závody v sousedních Beneticích a poté 13. kolo Třebíčské ligy v Přibyslavicích. Na trénink za celý týden pořádně ani nedošlo, protože jsme se prostě nemohly sejít :), jen pár náběhů. Navíc si dvě z našich tří proudařek odletěly za sluníčkem na dovolenou, takže jsme ještě řešily půjčování. Za pátek a sobotu děkujeme Danči z Trnavy, za neděli Andrey z Radonína a Ivet z Benetic.

Jakubov

Nočních závodů v Jakubově se zúčastnilo 33 družstev mužů a 7 družstev žen. Tradičně soutěž zahajuje ženská kategorie, takže jsme neměly moc času se rozkoukat :). Na pravém proudu nám zaskočila Danča a místo Anet jsem se na béčkách po delší době objevila zase já. Po sérii vítězství z minulých víkendů jsme čekaly, kdy už nám to nebude vycházet a v Jakubově to začalo :) - od začátku do konce pokažený útok - začalo to mým zapojováním béčka do mašiny asi na pětkrát :), zřejmě kvůli tomu menší problémy na rozdělovači, které došly až dopředu k Danči - vytrhlo se jí celé klubko z ruky. Lenka ale na stroji parádně zareagovala, ubrala plyn, takže Danča stihla popadnout koncovku, zapojit proudnici a ještě krásně sestříknout. Čas 20,81 nebyl nikterak slavný :), ale než přišly na řadu poslední Jinřichovice, tak jsme byly stále ve vedení. Jindřichovice ale předvedly krásný útok za 18,70, takže to pro nás znamenalo konečné 2. místo. Za námi Předín s časem 20,93.

V mužské kategorii z 33 družstev vyšli vítězně domácí s jedinou 17-kou večera 17,97. Na druhém místě Pavlov A 18,02 a třetí Sedlatice 18,23, napravo nejrychlejší sestřik 16,95. Našim klukům se moc nezadařilo - levý proudař si při odběhu ze základny shodil proudnici, takže její hledání po tmě ho zdrželo, na konci nezapojil a výsledný čas 32,79 byl posledním dokončeným útokem.


Urbanov

Moc jsme toho do rána nenaspaly a už jsme se zase balily na další závody :) - rodiče z nás tento víkendu měli opravdu radost ;). Chvíli po poledni dorazilo do Urbanova na poslední závody ligy 26 družstev mužů a 13 družstev žen. Nevím jak v mužské kategorii (tu jsem po celý rok tolik nesledovala), ale v té ženské byly na programu dne velké boje o prvním místa :). První prozatím Radonín s náskokem 3 bodů na druhý Sedlejov.

Urbanovská dráha nebyla vůbec jednoduchá - slušný kopeček, trochu bahýnka a hned padaly jiné časy :). Nejlépe se z mužů s tímhle terénem poprali Sedlatice v čase 17,34 - tímto vítězstvím potvrdili, že jim právem náleží i celkové prvenství v OpenLize. Druhý Předín s také slušným časem 18,05 a bronzová Želetava 18,47. V první pětce dále ještě Lavičky 18,48 a Dolní Němčice A 18,50.

Po základním kole se zkrátila trať na dvě B a mohla začít naše kategorie. Náš útok byl na tom podobně jako v Jakubově ;) - tentokrát já na koši, Anet zase na B a Danča na pravém proudu. Anet to při dobržďování u základny podklouzlo a céčko Peti zapojovala vsedě. Pak jí nezbývalo nic jiného než se ze země zvednout, zapojit další dva spoje a odběhnout  to :-D. Zadek jí bolel ještě v neděli ;). Takže menší zdržení a výsledný čas 20,82 (o setinku horší než v pátek), v obrovské konkurenci to stačilo až na 8. místo. První místo obsadily Výčapy s parádním časem 17,95, druhé Nevcehle 18,27 a třetí Radonín 19,31. Radonín si tímto časem také pojistil celkové vítězství v OpenLize, za nimi Sedlejov a třetí místo pro Boršov.

Po ženské kategorii následovalo ještě finále na 2B, kde se opět ukázali Sedlatice za 15,11 :).

Po nástupu a vyhlášení ligy se ale ještě z Urbanova nejelo domů. Urbanovští pro nás měli připravenou ještě pořádnou večerní akci :). Navíc probíhala soutěž, nazvat by se to dalo asi jako pivní slalom - a tady jsme měly pořádné želízko v ohni :-D - když se nepovedl útok, Káťa s Mirkou suverénně převálcovaly i některé mužské dvojice. To by nám šlo :-P.

A málem bych zapomněla na našeho nového maskota - berušku, která s námi teď asi bude muset objíždět všechny závody :).


Přibyslavice, Benetice

V sousedních Beneticích tentokrát svou soutěž pořádali o něco dřív a bohužel se jejich termín kryl s dalším kolem Třebíčské ligy. Měly jsme to s holkama dobře naplánované - kluci odběhnou v Přibyslavicích svůj útok, my sbalíme věci, odběhneme to v Beneticích a na svou kategorii se vrátíme zpátky. V Beneticích to ale odbíhalo nějak moc rychle, takže jsme klukům musely ujet s věcmi ještě před jejich útokem. Protože se nechtěli posunout o pár startovních pozic dál a doufali, že se stihneme do třičtvrtě hodiny vrátit (což se samozřejmě nepovedlo), tak si na svůj pokus museli nakonec počkat a šli jako poslední.

My se zatím snažily v Beneticích prolomit naši věčnou smůlu - nenabraná voda, prasklé céčko, nenabraná voda, koš na zemi… Samé katastrofální útoky a časy :). Komentátor už při našem chystání na základně hlásil, ať aspoň dokončíme ;). O záskok na pravý proud jsme požádaly Ivet z Benetic, jinak sestava stejná jako v Urbanově. A bylo odstartováno - světe div se, nabraly jsme, voda jde dopředu, s rozumem, abychom holky nevytopily, výstřiky, hadice nepraskají, holky krásně sestříkly a výsledný čas 18,33! Konečně! Jednou už se to muselo povést :)! První místo v Beneticích je pro nás opravdu velký úspěch (že, Vlasto :-D?). Druhé domácí holky a třetí Čikov. Jinak toho z Benetic moc popsat nemůžu, protože jsem tam strávila celkem asi 20 minut. Ale finálový útok domácích jsem viděla :)- krásná 16-ka a první místo.

Část družstva zůstala na nástup a moje auto bleskově vyráželo zpátky do Přibyslavic - jak už jsme psala, samozřejmě jsme to nestihly. Kluci si tedy počkali, až odběhne všech 32 družstev a šli na řadu jako 33. Voda z mašiny podle mě brzo, nevím jak byli/nebyli kluci vepředu na čáře, ale výsledný čas 21,83 a 19. místo. V mužské kategorii patřilo první místo Petrovicím za čas 17,39, druhá Trnava 17,45 a třetí Předín 17,74. Brambory sbíraly Hrotovice s pěkným časem 18,71, za nimi jejich soupeři o přední ligové příčky - Výčapy 18,86.

Naší kategorie se zúčastnilo 7 týmů. Dráha v Přibyslavicích je rychlá, ale Sokolí přitvrdilo na terčích, a tak v ženské kategorii před naším útokem zatím vedly Výčapy 18,38, druhý Radonín 18,65 a třetí Myslibořice 19,88. Naše cíle tedy byly jasné :-D. Ale asi jsme toho chtěly moc… Krásně rozběhnutý útok zastavila nefugující pojistka na rozdělovači - vyletělo béčko :(, takže N. Ještě poděkování Andrey za záskok na proudu.

Takže jak shrnout tento víkend :) - nejpovedenější útok a největší radost určitě z Benetic :). V Jakubově druhé místo taky nebylo k zahození, jen kdyby ten čas byl lepší :). Urbanov nám sice nevyšel, ale byl to příjemně strávený den i večer. A Přibyslavice - co se dá dělat, opravíme si s holkama pojistku ;) a v Sokolí zkusíme atakovat naše rekordy znovu :).

-zorka-výsledky Jakubov, Urbanov, Přibyslavice - muži, ženy


fotky - Jakubov:
 

Urbanov:
 

Přibyslavice:
 


video z Benetic:
video z Přibyslavic:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox