SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Hrotovice (TL), Šašovice - 7. a 8.8.

Tradiční „soustředění“ v Hrotovicích a Šašovice

Náš víkend začal tentokráte už v pátek, kdy jsme něco málo po dvanácté vyrazily směr Hrotovice. Počasí opět nezklamalo a tak jsme i na tento víkend (stejně jako na extraligu) vyrážely s deštěm v zádech. Nebudu všechno rozepisovat, ale aspoň ve stručnosti: postavily jsme stany, vyblbly se v bazénu, na dráze daly aspoň pár náběhů, když se nemohlo potrénovat s vodou, na večeři zašly na výbornou pizzu a šlo se pařit na Reflexy (někdo radši vzdal to horko a šel sednou na bar). K ránu nás vzbudil déšť, který bohužel neustál až do oběda :(.

Na soutěž dorazilo pouze 12 družstev mužů (nejmenší účast co kdy pamatuju) a 4 družstva žen. S místní dráhou se nejlépe poprali kluci z Čikova za 18,98, druhé Litovany 19,07 a třetí domácí Hrotovice 19,59. Naši kluci po prostřicích 20,77 a 6. místo.

My se základnou na jistotu dokončily s časem 18,49 (LP 18,28) – první místo, druhé Myslibořice za 20,94 a třetí Chlum za 22,23 (s výpomocí Zorky na béčkách).

Finále na 2B vyhráli chlapi z Výčap.   

Po finálových útocích se strhl pořádný slejvák, a proto bylo vyhlášení přesunuto do výčepu a za provizorních podmínek předány ceny velitelům družstev – no ceny, vlastně jen poháry a tašky s drobnostmi, žádné finanční odměny – asi nejslabší ceny, co zatím na lize byly…

Večer jsme zajely na každoroční sprchu za klukama na hasičárnu a pak jsme vyrazily na laserovou střelnici a na hotel, kde se tancovalo, pilo, …


Dopoledne pobalit, pobrat síly na jídle a něco před polednem nabrat směr Šašovice. Tato soutěž měla být původně zařazena do TL, ale nakonec byla pouze pohárová.

Poměřit své síly dorazilo 30 družstev mužů a 11 družstev žen. Náběh z trávy a z kopečka na základnu, pod kterou byly dlaždice vcelku ušel, dráha zpočátku taky cajk, ale s přibývajícími útoky přibývala i voda v dráze, takže na ženskou kategorii tu už stála jezera vody (a že jí nebylo zrovna málo).

Shrnuto – v mužské kategorii se nejvíce zadařilo klukům ze Sedlatic za 17,20, druhý Předín 17,70 a třetí Jakubov za další 17tkový čas – 17,95. Do finále se dále probojovala družstva Šašovic, Mladoňovic a Petrovic.

Ženskou kategorii vyhrály holky z Radonína s parádním časem 17,60, druhý Předín 18,80 a třetí Chlum za 20,51 opět s výpomocí naší Zorky na béčkách.

No a co my? Dneska sestava skoro jako včera, jen na koši místo Ivči zaskočila Zorka. První start ulila Eliška (asi moc v té oranžové helmě svítí, tak vyfasuje bílou, aby splývala s davem), druhý start už klapl tak jak má, koš asi na popátý (jak říkala Zorka) a Lenka se kousla u céčkového spoje, který dělá Elišce. Bohužel se nám to letos na tréninku taky ještě nepodařilo, takže Eliška až teď zjistila jak to vypadá, když si strojník hraje na třetího proudaře (já, Marťa i Anetka to už máme za sebou). Anet pohotově utíkala zapojit céčko, aby už Lenka mohla ke stroji :). Při tomto „útoku“ se Lence navíc podařilo zlomit prsteníček, takže po útoku se jelo hned do nemocnice. Teď Léňa vyfasovala jenom dlahu, ale za deset dní jde na zasádrování. 

Bohudík máme našeho universálního náhradníka v podobě Zorky, která mašinu běhá stejně v týdnu na tréninku, tak teď zaskočí na mašině ona.

Příští týden plánujeme jet v neděli do Radonína, tak uvidíme co se povede tentokrát :).

-peťa-výsledky Hrotovice (ženy), Šašovice (ženy)

 

fotky - Hrotovice:

 


Šašovice:
 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox