SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Čikov, Kojatín - 9. a 10.10.

Už je to nějakou dobu, ale nikdo z nás ještě neměl čas napsat pár vět k poslednímu závodnímu víkendu tohoto roku. Takže se budu snažit vzpomenout si alespoň na něco :).

Sobota - Čikov

V Čikově už jsme letos byly jednou, a to hned na začátku června. A protože se nám tam tenkrát moc líbilo, i když jsme zrovna nepředvedly útok dle našich představ ;), chtěly jsme si napravit reputaci na konci sezóny. Cíle tedy byly jasné :)).

Ale problémů bylo hned několik – Eliška rozhodčírovala na braňáku, takže sehnat kvalitní náhradu – ze Žďáru moc ženských družstev neznáme, ale v Meziříčku jsme se seznámily s Maruškou z Netína, která nám ochotně slíbila výpomoc. Dalším problémem byla doprava… K dispozici jsme totiž tentokrát měly jen jedno auto, a to Lenky peugeotka, který není zrovna největší. A poslední problém – rozebraná, už zase, ne úplně fční mašina. To byl naštěstí ten menší problém, protože kluci ze Strachoňovic se chystali na stejné závody jako my a mašinu nám půjčili – prostě naše záchrana :) – a to nejen kvůli mašině, ale musím poděkovat za spravení závitu na savici, jinak bysme snad ten útok ten den ani nedokončily :).

A jak že s dopravou? Jako šestá jsem si zařídila místo u Benetic v avii, kam jsem nastoupila rovnou s jednou savicí – díky kluci ;). Zbytek se musel namačkat spolu s druhou savicí, hadicemi, ostatním nářadím a hromadou tašek k Lence do auta. Předpokládám, že to byla veselá cesta :).


Ale teď už k samotným závodům: Pěkná trať a konec sezóny – padaly tak poměrně dobré časy. Na první příčce se po celé závody drželi domácí kluci s krásnou 17-kou. To by ale nesměli nastoupit jako poslední na start Benetice a předvést nejrychlejší útok celé soutěže 16,71!! Strachoňovicím se bohužel nezadařilo – tuším problém někde vepředu a čas 26,03. Z Třebíčska se přijel předvést ještě Chlum, který ihned odchytil „pracujícího“ Šobula, aby jim odběhnul. Takže jsme ho navlékly do mých elasťáků, protože na něm ty Chlumské tepláky moc plandaly :), a šlo se na útok. Ten nevypadal zrovna špatně, ale bohužel se časomíra sražením terčů nezastavila. Druhý pokus byl za 20,27 a stačil na 10. místo.

V ženské kategorii se ukázalo celkem 7 družstev. Útok se nám celkem povedl, i když byly proudařky trošku dál, sestříkly parádně. Výsledný čas 18,58 odsunul z prozatímního prvního místa Jasenice s časem 18,75. Teď už jsme jen čekaly, jak zabojují vítězky Žďárské ligy – Olší. Proudařky ale skončily od nástřikové čáry taky dál a prostříkaly, čas 23,41 stačil na 4. místo. Bronzovou příčku obsadily domácí holky za 20,76.

Po závěrečném nástupu se nám ale ještě nechtělo domů, takže jsme se ještě na chvíli usadily a spořádaly vyhrané trubičky, mňam :). Některé z nás zase přesvědčily frontu dětí, aby je na chvíli pustily na trampolínu :). Prostě jsme si to moc užily! A děkujeme Marušce z Netína, že nám dopomohla k vítězství! :)


Nedělní Kojatín

Poslední střik v Kožichovicích byl zrušen, ale naštěstí se ho ujal SDH Vladislav a přesunul ho na trať do Kojatína. Tak tady jsme ještě nebyly – proto když jsme dorazily, docela příjemně nás překvapila pěkná trať. Navíc si pro nás pořadatelé přichystali originální diplomy, na které se musela jednotlivá družstva nechat vyfotit od slečny fotografky :). Teď jen aby ten diplom zdobilo ještě pěkné pořadové číslo :)…

V mužské kategorii padlo šest 18-tek. Na prvním místě Jakubov s časem 18,13, druhé Výčapy 18,24 a třetí Sokolí 18,34.

V ženské kategorii jen 5 týmů, ale zato pořádná konkurence! První na startu, Výčapy, nasadily laťku celkem vysoko 17,90. My jsme tentokrát opět nebyly kompletní. Za studující Anet zaskočila na béčkách Marťa z Trnavy. Nabuzené na nějaký pěkný čas jsme vodu dopředu poslaly asi moc rychle :) – nebo spíš Strachoňovácká mašina tlačí o dost líp než ta naše, takže holky měly vpředu co dělat, ale nedopadlo to špatně. Výsledný čas 18,09 nakonec stačil na 2. místo. 3. místo obsadil Radonín s časem 18,53, čtvrté Výčapy Q se zásekem na rozdělovači, ale Míša to parádně doběhla a terče sraženy za 18,82. Pátá potom Kamenná za 21,70.

Za ten náš výkon jsme dostaly kromě nějakých drobností a sušáku na prádlo ještě krásný dort! A po chvíli se k nám dostal ještě jeden – Peťa dostala dort za nejrychlejší sestřik dne – krásných 16,94!

Takže sezónu jsme zakončily poměrně úspěšně :). Uteklo to rychle, co se dá dělat, Široký Důl se nám přesunul na duben a o to větší úsilí musíme vynaložit přes zimu :-D. Žádné flákání! Snad nám ta zima uteče rychle a brzo se potkáme :)!

-zorka-

výsledky z Čikova, Kojatínafotky - Čikov:
 

Kojatín:
 


video z Čikova:
video z Kojatína:

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox