SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Čechtín, Svatoslav - TL 17. a 18.7.

Víkend? Strašně náročnej, ale zvládly jsme ho :-P! RESPEKT :0)!

Tento víkend byl už dopředu avizován, že bude hodně náročný. Začalo to už v pátek, kdy jsme po tréninku vyrazili na kolech na tradiční zábavu do Bochovic. Pár aut, které jsme po cestě potkali, nechápavě koukali, kam ta grupa 16 cyklistů takhle večer jede :). Zábava povedená, jen domů jel každý podle svého uvážení, že? :)

Budíček ráno v 7 a pod vedením kuchařek Katky a Lenky se jde připravovat zeleninové ragú pro nedělní soutěž. Až na tu kabelu cibule, která se musela oloupat a nakrájet, to šlo bez problému.


Něco málo před jednou jsme vyrazili směr Čechtín, takticky zabrat místo ve stínu na hrázi rybníka a soutěž může začít.

Do Čechtína dorazilo 20 družstev mužů a 6 družstev žen. V mužské kategorii nebyl k vidění žádný čas pod 17 vteřin, čas Radonína 18,00 stačil na vítězství. Druhé Výčapy za 18,20 a třetí Urbanov za 18,25.

Kolem páté hodiny přišel čas na nás. Po odběhnutí posledního finálového družstva jsme si šly dát klasika náběh… Po stoupnutí na startovní čáru nás slušně řečeno „vyhodil“ pan rozhodčí Dokulil, že tam nemáme co dělat, že na to dát si náběh máme čas až ve svých 5 minutách na chystání… Docela jsme na to koukaly, protože za ty 4 roky co běháme, nepamatuju ani jedny závody, kdy by nějaké družstvo bylo za toto „vyhozeno“ a nemohlo si dát náběh…

No nic… Po přestavění terčů jsme šly na základnu jako první (nikdo nechtěl před nás). Ještě předtím nám Zorka řekla, jak to naplánovala :)) – do 5 koš, 9,5 voda z mašiny, 12,5 voda na rozdělovači, 16,5 výstřiky a 17tkové sestřiky… Ti co stáli okolo, se jen smáli…

Na start jsme šly s rukávama, co nejníž to šlo (neškádlete hada bosou nohou…) a jdeme na to :). Koš za 5,22, voda z mašiny za 9,89. Rozdělovač 12,83, výstřiky 16,79. První terč 17,11 a výsledný čas 17,65 :)  - prostě pecka :)!!! Náš čas jasné první místo, druhé se skoro o tři vteřiny horším časem Myslibořice 20,83 a třetí Chlum 21,68.

Letošní první místo a letošní první sedmnáctka – no to se muselo oslavit a jak jinak než hromadnou koupačkou v místním koupališti. S naším seskokem do vody se spustil taky pořádnej liják, kvůli kterému se čekalo na vyhlášení. Zpáteční cestu jsme museli jet krokem, takovouhle průtrž snad ještě nepamatuju...


Po hromadném přesunu k nám na hřiště se zase potvrdilo pravidlo, že nic se nemá plánovat. Žádný trénink, žádné Hry bez hranic v Beneticích a žádné noční závody (zhodnotili jsme, že to nemá cenu a později se přidali i kluci)… Vzhledem k počasí jsme upustili i od přespání na hřišti a přesunuli se do našeho kulturáku, kde mohli přejíždějící hasiči „přenocovat“.

Za sebe můžu říct, že tento večer jsme si i za těchto okolností užili :). Určitě za Urbanov nezklamal Trojík (sexy módní přehlídka v Kátinejch plavkách – myslím, že i v hospodě nezapomenou), kluci z Hrotovic a ze Strachoňovic a holky z Radonína :).


Nedělní ráno nikoho nepotěšil neustávající déšť :(. Předpověď taky nebyla moc optimistická, a tak nám nezbylo než doufat, že alespoň nějaká družstva dojedou.
Překvapivě dorazilo 27 družstev mužů a 8 družstev žen.

Protože má naše dráha mírný spád k potoku, nebyla až v tak hrozném stavu jako třeba vedlejší fotbalové hřiště. Mokrý betonový náběh bez treter docela klouzal a klasika u nás - vítr u terčů...

Mužskou kategorii zahajovali naši kluci, kteří tento útok dokončili s časem 20,73 (LP 19,16). Tento čas nakonec stačil na osmé místo. Vítězství si odvážejí Litovany za čas 18,39, druhý Urbanov 18,59 a třetí Hrotovice za 19,37.

Ve finálovém kole zvítězil Urbanov za čas 18,16.


Ženskou kategorii jsme zahajovaly stejně jako včera my. Spoje sedly jako vyšité, ale když odbíhala Mirka ze základny, přišlápla mi céčko, takže už někde od béček jsem běžela bez kluba… a bez kluba to prostě nedotáhnete… :(. První terč sražen za 18,91 (nejrychlejší ženský sestřik). Po chvíli stříkání mi přiběhla Zorka s Mirkou na pomoc, že to aspoň na dokončení pokusu dotáhneme, ale i když znáte pravidla, v tu chvíli si to neuvědomíte a Zorka mi mákla na proudnici a tudíž výsledné N. (Příště mi na proudnici nešahejte ;) – ne, snad žádné příště nebude potřeba)!

Vítězství si od nás s výpomocí Mirky na rozdělovači odvážejí holky z Radonína (19,10), druhý Chlum (21,57) a třetí Trnava (22,69).

Příští víkend jsme se rozhodly vydat na extraligu u nás na Vysočině – Květinov, Sedlejov, nečekaně ve změněné sestavě (tentokrát dovolenkující Ivču zaskočí na koši Zorka), tak uvidíme :).

-peťa-

výsledky Čechtín - ženy, Svatoslav - muži a ženy, fináleVidea ze soutěže ve Svatoslavi:
Vítězné video z Čechtína :)


 
 fotky - Čechtín:
 


Svatoslav:
 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox