SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Brtnice (OL), Kožichovice (TL) - 12. a 13.6.

Změna plánu – místo původně zamýšlených Maršovic jsme vyrazily na Jihlavskou Open ligu do Brtnice. Přeci jen, je to o polovinu cesty blíž :).

Za velmi slunečného a parného dne dorazilo 26 družstev mužů a 11 družstev žen.
Náběh z prosívky, která přecházela na zámkovku, by ještě šel, ale tráva místy až do půlky lýtek a nástřiková čára, která byla vidět až když jste nad ní opravdu stáli, pořadatelům moc chvály nepřinesla.

V základním kole zvítězilo družstvo Olešné s jedinou sedmnáctkou dne za 17,77, druhý Předín s časem 18,02 a třetí kluci z Urbanova za 18,04. Do finále se ještě probojovali Sedlatice a Krasonice.

Z finále na 2B a s časem 14,97 si vezli čuníka domů kluci z Urbanova.

V ženské kategorii zvítězily holky z Nevcehle s útokem na jistotu za 17,44, druhý Radonín 18,46 a třetí Sedlejov 18,64.

A co my? Nakonec jsme se vyměnily s holkama z Trnavy, které si půjčovaly proudařku a startovaly jsme nezvykle až z předposledního místa. Sestava stejná jako v Čikově až na proudy, holky se zase prohodily, takže nalevo Peťa, vpravo Marťa. Na základně nachystáno, dokonce i savice poslouchaly, i když jsme jim den předem sundaly řetízky z chladiče. Šupem za startovní čáru a jdeme na to :).

Závodníci na místa připravte se, pozor a…… nic…. Toto jsme si poslechly 3x (nejdříve problém na časomíře a dvakrát to prostě nestřílelo :)). Konečně napočtvrté proběhlo všechno jak má a první letošní čas pod 20 :), přesněji 19,36 (18,65 LP). V rámci možností určitě spokojenost.

Po nástupu rychle sbalit a uhánět před bouřkou k domovu. Snad ještě na závěr díky klukům z Dolních Němčic za pomoc s vozejkem :).



Kožichovice

Na další kolo Třebíčské ligy se rozhodli vydat i kluci. Do „rozkopaných“ a „rozmáčených“ Kožichovic dorazilo 22 družstev mužů a pouze 3 družstva žen.

První místo s časem 17,91 brali kluci z Trnavy, druhé Hrotovice za 18,65 a třetí Moravské Budějovice s časem 18,75.

Naši kluci startovali z 9. místa a s výpomocí béčkaře z Trnavy zaběhli slušných 19,59 :). Nikdo nepočítal s tím, že se dostanou do finále, když už teď byli na 5. místě. Nikdo z dalších 12-ti týmů však kluky nepřekonal, takže přemotat hadice, sehnat náhradu na rozdělovač a proud a jde se znovu. Finálový čas opět 19tka, stačil na 2. místo. 1. místo a čuníka si odvážejí kluci z Trnavy :).

Celé odpoledne se velmi táhlo, ať už chystání, nebo problémy s časomírou… Na nás se dostalo až kolem šesté hodiny – prostě hrůza…

První se na start postavily začínající holky ze Slavic a po velkých problémech na sání si i tak zasloužily potlesk.

My druhé tentorkáte se Zorkou na koši. Zásek Mirky béčka do rozdělovače (prostě se mu nechtělo a nechtělo) a výsledný čas 20,76. O pár desetinek lepší čas se povedl holkám z Chlumu – 20,45

Další týden jedeme konečně prubnout tu Žďárskou ligu, nečekaně opět v jiné sestavě, tak uvidíme, jak se zadaří :).

-peťa-   

výsledky z Brtnice, z Kožichovic - muži, ženy


fotky - Brtnice:
 


Kožichovice:
 
Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox