SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Už je to nějakou dobu, ale nikdo z nás ještě neměl čas napsat pár vět k poslednímu závodnímu víkendu tohoto roku. Takže se budu snažit vzpomenout si alespoň na něco :).
2. ročník ženského klání Kamenský výstřik jsme si nemohly nechat ujít. Soutěže, na které se „poperou“ o prasátko jenom ženské týmy, se zúčastnilo letos 10 družstev. A myslím, že účast bude v příštích ročnících ještě narůstat.
Na jedny z posledních závodů jsme vyrazily do Meziříčka, spíš než závody jsme to pojaly jako trénink na nedělní Lipník. Místní trať jsme měly zmapovanou z loňska, kdy jsme sem vyrazily fandit klukům z Benetic (loni tato soutěž byla zařazena do ŽL). Už je to zase nějaká doba a tak zkusím dát dokupy, jak to vypadalo.
Předposlední kolo TL nás zavedlo do Sokolí, kde jsou podle mě jedny z nejlepší závodů TL. To, že je zdejší nová dráha hodně rychlá, jsme zjistili už loni, kdy se nám tu na jednom terči podařil doposud nejrychlejší sestřik v čase 16,69. Od loňska ale terče ze Sokolí „ztížili“, takže letošní časy byly ve hvězdách :).
Konec sezóny se nám pomalu blíží, takže patří využít každého závodu, který se naskytne. A tak jsme nelenily a tento víkend jsme si naplánovaly rovnou čtyři. V pátek noční Jakubov, v sobotu závěr OpenLigy v Urbanově a v neděli závody v sousedních Beneticích a poté 13. kolo Třebíčské ligy v Přibyslavicích. Na trénink za celý týden pořádně ani nedošlo, protože jsme se prostě nemohly sejít :), jen pár náběhů. Navíc si dvě z našich tří proudařek odletěly za sluníčkem na dovolenou, takže jsme ještě řešily půjčování. Za pátek a sobotu děkujeme Danči z Trnavy, za neděli Andrey z Radonína a Ivet z Benetic.
Poslední prázdninový víkend jsme se rozhodly vyrazit na závěrečné dvoukolo extraligy. Sobotní závody se konaly až v Žernovníku na Blanensku, ty nedělní jsme zase naopak měly, co by kamenem dohodil :).
Víkend ve znamení překonávání osobních rekordů

V sobotu podvečer jsme se vydali společně s klukama na noční závody do Myslibořic. Na tuto soutěž se už od začátku roku všichni těšili, protože loni se nám zde podařilo vyhrát historicky první double!!
Sobotní odpoledne jsme měly tentokrát volné, ale zůstávat doma se nám rozhodně nechtělo. Proto jsme se chvíli po poledni vydaly na pohárovou soutěž do Dolního Smrčného. Původně měly naše děti jet na závody do Radonína, takže jsme neměly mít k dispozici mašinu.. a tak jsme se domluvili s klukama ze Strachoňovic na vypůjčení.
Tradiční „soustředění“ v Hrotovicích a Šašovice

Náš víkend začal tentokráte už v pátek, kdy jsme něco málo po dvanácté vyrazily směr Hrotovice. Počasí opět nezklamalo a tak jsme i na tento víkend (stejně jako na extraligu) vyrážely s deštěm v zádech. Nebudu všechno rozepisovat, ale aspoň ve stručnosti: postavily jsme stany, vyblbly se v bazénu, na dráze daly aspoň pár náběhů, když se nemohlo potrénovat s vodou, na večeři zašly na výbornou pizzu a šlo se pařit na Reflexy (někdo radši vzdal to horko a šel sednou na bar). K ránu nás vzbudil déšť, který bohužel neustál až do oběda :(.
1  
2  
3  
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox