SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Velké Meziříčí - Žďárská liga 2.5.

Na letošní první závody jsme vyrazily už 2.5. do Velkého Meziříčí. První kolo Žďárské ligy přilákalo celkem 16 družstev žen a 30 družstev mužů.

Protože naše mašina ještě nebyla plně v provozu, půjčily jsme si od kluků z Benetic, a tímto jim moc děkujeme :).

Soutěž začala přesně v 19°° kategorií žen. Hned druhým Lhotkám se podařilo dosáhnout času 18,94, který nebyl do konce soutěže překonán. My se na start chystaly jako 6. Tentokrát v upravené sestavě: mašina - Lenka, savice - Káťa, koš - Peťa, béčka - Zorka, rozdělovač - Mirka, PP - Martina, LP - Ený. Nejvíc jsme se bály startu, ale ve VelMezu na nás čekal náš oblíbený rozhodčí p. Dokulil. Základnu jsme nachystaly v rekordním čase a čekaly na odstartování :). Útok byl rozběhnutý poměrně dobře, jenže nejsme zvyklé na těžké žďárské terče. Hlavně napravo jsme měly obrovský prostřik, a proto výsledný čas 22,29. Škoda, protože výstřiky vypadaly slibně. Ale je nutné říct, že to tak bylo u více družstev :). Po nás nastoupily na start holky z Benetic, které si tady odběhly svoje třetí závody. Podařil se jim čas 25,83. V ženské kategorii padly pouze tři časy pod 20 vteřin. Velká škoda byla také krásně rozběhnutého útoku Lhotky Team, holky měly tak naběhnuto, že to bohužel jedna z nich neubrzdila u čáry nástřiku a výsledné N. Nám se ale nakonec v obrovské konkurenci podařilo obsadit 5. místo. Výsledky najdete v příloze na konci :).

Kategorii můžu jsme viděly asi do poloviny a velkým favoritům se nedařilo ani tam. Pouze dvě 19-ky. Vidět jsme mohli sice i 17-ku Laviček, čas ale nakonec nebyl uznán. 

V Meziříčí jsme si udělaly i nové známosti :), tímto zdravíme holky z Tasova, které si s námi ochotně vyměnily startovní místo, ale pak stejně musely kvůli menším problémům až nakonec startovní listiny.

Příští týden nás čeká už Třebíčská liga v Trnavě, tam se snad bude dařit víc :).

-zv-

pár fotek:

 

výsledky

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox