SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Svatoslav - okresní liga 26.7.

Domácí soutěž - Spokojenost vs. Zklamání

Sedmé kolo Třebíčské ligy se konalo tentokráte u nás :). Sjelo se docela dost družstev, 19 mužů a 5 žen.

 
Naši kluci zahajovali mužskou kategorii. Bohužel Milanovi na pravém proudu spadla na základně koncovka a pak si ji špatně chytil. Proudnici sice zapojil, ale proud vody ji při dotahování opět rozpojil. Kluci dokončili v čase 26,25 (pozn. Otík dneska druhý nejrychlejší koš ve vodě za 4,07!)

Celkově se v mužské kategorii moc nedařilo. Jednou z příčin byl levý vítr u terčů, i když myslím, že hodně družstev pamatuje o dost větší z předcházejících ročníků.

Dneska nepadla v mužské kategorii žádná 17ka, padly pouze dvě 18ky a to vítězný čas Litovan 18,45 a 18,71 Radonín.

Kolem čtvrté hodiny se přesunuly terče a přišel čas na nás. Ženská kategorie byla oproti chlapům úplně o něčem jiném. Všem pěti družstvům se podařily 16kové výstřiky, pak už to bylo jen na proudařkách.

Třetí hasičské koleno načas odstavilo ze sestavy Ený, takže dneska na proudech vlevo Peťa a vpravo Marťa. Chystaly jsme se tradičně z druhého postu. Jak už jsem kdysi psala - „vyhrát doma je nejsladší ale i nejtěžší“ má něco do sebe. Nachystané jsme byly se songem Žába puk během chvilky. Ivča opět nejrychlejší koš za 4,72, dnes snad poprvé i nejrychlejší voda z mašiny a nejrychlejší rozdělovač, třetí nejrychlejší výstřik, myslím že u nás rekordních 16,27. Vepředu jsme se s tím jakžtakž popraly, Marťa trochu zaváhala při dosedu a výsledný čas 18,49 (17,30 LP) stačil na „brambory“ :(.

Na lize je to náš druhý nejlepší čas. Ale znáte to, když si dáte první devatenáctku, těšíte se na osmnáctku a tak to jde dál a dál :). Po letošní čtvrté osmnáctce se těšíme, až náš čas začne dvojčíslím 17. Snad se dočkáme :)..

V základním kole se nejvíce zadařilo Výčapům Q a to s časem 17,37, druhá Trnava a třetí bezpísmenkové Výčapy.

Ve finále zvítězily holky z Trnavy s novým rekordem dráhy 17,24 (musím zmínit, že náš stávající rekord dráhy z loňska 18,57 byl překonán dnes hned 7x).

Závody Třebíčské ligy se příští týden v Litovanech přehoupnou do druhé poloviny, tak uvidíme jak se bude dařit tam :).
-pc-
 

fotky:

 

výsledky


Videa
 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox