SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Široký Důl 2009

A je to tady! Pro letošek poslední závody… Velká škoda, ale už je asi na čase si trochu odpočinout a zase přes zimu nabrat síly na další rok :).
Počasí před soutěží moc nepřálo a s naší sestavou to bylo následovně: Peťa už od začátku věděla, že nepojede :(, škola je bohužel důležitější a v ten samý den ji čekala zkouška. Ený zdravotní problémy. Anet v práci. A Marťu po pátečním tréninku chytly záda… Z devíti lidí bylo najednou pět a my jsme byly v komplikované situaci. A jakže jsme to vyřešily :)? Zadek v klasické sestavě: Ivča koš, Káťa savice, Lenka mašina. Na béčkách místo Anet po delší době zase já :), rozdělovač Mirka. A ty proudy.. Týden předem jsme za Ený sehnaly Helču z Rozseče na levý proud a ještě v pátek večer jsme sháněly někoho napravo. Petiny známosti v Pravčicích nám nakonec pomohly :) a v sobotu jsme se seznamovaly s Vlastou z Chválenic! :)

V pátek tedy ještě trénink na seznámení s Benetickou mašinou (ta naše leží už nefunkční a rozebraná v hasičce…) - no vypadalo to dost bledě :-P, alespoň třetí útok se povedl :).

A v sobotu brzo ráno budíček a ve čtvrt na 6 odjezd autobusem směr Široký Důl!

O půl 9. nás čekalo slavnostní zahájení a po 9. hodině mohla začít soutěž žen!

V ženské kategorii neskutečných 51 družstev. My na startu 27. Ale netrvalo dlouho a už jsme stály u základny i my. Do Širokého Dolu jsme si musely dovézt i nové hadice, protože s našim štěstím by nám ty poslední dvě, co ještě vydržely tuto sezónu, určitě praskly :). Nové hadice ale taky nic moc. Mně to pořád nedrželo a nedrželo a rozhodčím se to pořád nelíbilo ;), takže jsem na několikrát opravovala spoje. Konečně i mě pustili za startovní čáru a šlo se na to :). Holkám to vzadu parádně sedlo, Lenča proto rozvážně s vodou, ale i tak šla zhruba v 9,6 vteřinách. A povedlo se - Vlasta napravo 17,65, Helča vlevo 18,40. A pro nás maximální spokojenost!! :) V té době zatím třetí místo, ale bylo jasné, že nás může ještě hodně družstev odsunout. Nakonec z toho bylo krásné 6. místo!!

První místo v ženské kategorii Radkov 17,13, druhý Sychotín 17,26 a třetí Lhotky-Team 17,89.

A co Benetice? Holky šly na start jako 14. Malé problémy na rozdělovači, ty mašiny mají velkou sílu.. Trošku zdržení na LP, výsledný čas 23,34 a 35. místo. Klukům se taky nedařilo podle představ, prostřik nalevo a čas 15,58 a 32. místo.

V mužské kategorii vyhrál Urbanov s časem 13,81, druhé Vrbice 13,87, třetí Nedašov 14,41.

Kolem 18. hodiny se začaly vyhlašovat výsledky. Za naše 6. místo jsme dostaly krásný pohár, savici i se šroubením a nějaké drobnosti :).

A na závěr samozřejmě děkovačka - Vlasti a Helči :)) - našim sobotním proudařkám, Peti za pomoc při shánění náhrady a klukům z Benetic - za dovoz, za půjčení mašiny, pomoc při chystání a balení a podporu :). Všem díky! Lepší zakončení sezóny jsme si nemohly přát!

Nashle v roce 2010 :)!

-zorka-


Záznam ze soutěže na www.hasici150.tv - my asi v 2:23:00
Profesionální fotky na vlastina.rajce.idnes.cz :)


fotky:

 








Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox