SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Radonín, Hvězdoňovice - 15. a 16.8.

Radonín, Hvězdoňovice aneb zase 18-ky :( :)

Po rozježděném minulém víkendu se nám nechtělo zahálet doma a vyrazily jsme na Open ligu do Radonína. Kluci se nakonec nesložili, a tak jsme vyrazily samy, nejsme přeci žádný béčka - zmákneme to i bez kluků. I přes zařeknutí Lenky po minulém roce, že ji sem nikdo nedostane (běžela od mašiny a doháněla proudaře :) ), změnila názor, protože Radonínští vyměnili gumovou základnu za betonovou, a tak hurá na závody.
Radonínská dráha, která je po kopečku, slibovala velmi pěkné časy (převýšení zhruba -2 metry). Sjelo se 8 družstev žen a 23 družstev mužů.
V základním kole vyhrál s časem 16,75 Urbanov, s další šestnáctkou dne 16,88 Krasonice a třetí Sedlejov A 17,17.

Ženskou kategorii zahajovaly domácí, které nasadily laťku hodně vysoko. Myslím, že si daly svůj osobáček a to 17,03 (vpravo dokonce 16,46) a vítězný čas dne.
Jako druhé jsme se chystaly na start my (už skoro tradičně :)). Ivča se dovolenkovala, takže jsme na její místo zaškolily Zorku, která teď funguje jako univerzální náhradník. Jinak sestava stejná. Start v pohodě (letos jsme ještě neulily :-P), základna taky napohodu (i když Mirka tvrdila že nééé), Katce se trošku hůř naráželo, ale zmákla to, 17tkové výstřiky, Marťa sraženo 17,86, Peťa později a náš výsledný čas 18,32 :(. Na takovouhle dráhu žádný zázrak :(. Celkově jsme braly čtvrté místo, za které jsme dostaly aspoň ponožky v barvě dresu a víno :).


V neděli jsme chvíli po dvanácté vyrazili přes kupu objížděk směr Hvězdoňovice :). Tentokrát s námi jeli i kluci, i když v jenom v šesti. Zbyňa dovolenkuje s Ivčou, takže na proudu vypomohl „švára“ (pozn. nejdříve Zorky, teď Peti :-P ) Kuba z Račerovic. Kluci šli na to jako čtvrtí. Mirkovi se jako Peti minulý týden nerozsvítil terč, přesto srazil první. Výsledný čas 20,70 (19,70 LP). Po dokončení jsme si šly tradičně smotat hadice, i když si je kluci museli už potřetí přemotávat - postoupili opět do finále :) (asi je už nebudeme motat).

Na finále (3B) si museli vypůjčit proudaře místo Kuby. Zaskočil jim Standa z Trnavy - nejrychlejší proudař dne za 17,15 za základní kolo. I když za finále by zasloužil titul „kropič dne“ :-D. Mirek vlevo 18,79, Standa bohužel 24,41, ale i tak byli kluci spokojení za 5. místo v základním kole :) (jenom zklamáni, že nevyhráli píííívo :-D). Otík byl dnes také nadmíru spokojen, finálový koš se mu povedl za 3,86 :) (pozn. kladl nám na srdce, že to sem nesmíme zapomenout napsat ;))!

My se chystaly zase jako druhé. Hvězdoňovice jsme měly dosud zakleté - první rok N za savice, loni taky problém na savicích a čas přes 23… Káťa se proto hoodně bála, ale zvládla to bravurně, dohnala i pomalejší koš, povedl se šestnáctkový výstřik, jenom se ty naše proudařky zase nedomluvily :-P. Peťa tentokrát 17,44, Marťa sraženo později a to za 18,93. V ženské kategorii nepadl žádný čas pod 18 vteřin a tak tento čas stačil překvapivě na 3. místo.

Anet jsme ještě zapůjčily holkám z Přibyslavic na béčka. Po velkém problému s narážením dokončily v čase 33,97.

Nakonec společné foto s pohárem (a s fanouškem z Hvězdoňovic ;)), rozdělit banány a honem domů na poslední směnu do hospody :). Příští týden liga není, a tak uvidíme, na jaké závody vyrazíme :).
-peťa a zorka-

fotky:

 

výsledky

 


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox