SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Lipník - závěr ligy 13.9.

A je to tady! Poslední kolo Třebíčské ligy již tradičně zavítalo do Lipníku. Kluci odjíždí bojovat o své 7. místo s 42 body a my s pětibodovým náskokem o první místo! Ale protože pět bodů není zas tak moc a Výčapy Q umí :), budou to ještě nervy :-P.

Nejdříve naše polovičky :). Vítěz v mužské kategorii už byl několik závodů předem jasný. Litovany s obrovským náskokem 83 bodů na druhou Trnavu už se o titul nemuseli bát :). To že jim opravdu patří, potvrdili časem 17,89, za který jim náleželo v soutěži 3. místo. Stříbrná příčka pro Sokolí (17,59), které se tak v celkové tabulce posunulo o několik míst nahoru. A vítězství si v mužské kategorii odvážela Trnava (17,44), která si zachovala 2. místo v celkovém hodnocení ligy. Na 4. místě potom Předín (18,03) a 3. ligové místo.

Naši kluci zabojovali a útok se jim opravdu povedl. Čas 18,42 pro ně dnes znamenal tři šťastné sedmičky - sedmé startovní pořadí, sedmé místo v tomto závodě a sedmé místo v lize :). Kluci se tak už těší na soudek od starosty sboru, který byl přislíben před pár lety za nejhůř 10. místo v lize. Jen jestli si to bude pamatovat, kluci ;)!

O něco dramatičtější to bylo v ženské kategorii. Pořadí od prvního do čtvrtého místa ještě nebylo úplně jasné. Rozhodovalo se o místě prvním - my nebo Výčapy Q? a o místě třetím - Výčapy nebo Trnava :)? Stabilně jsme jezdily ligu my s Trnavou, Výčapy se spíš věnovaly extralize a pár závodů vynechaly. Přesto nám to pěkně „zavařily“ ;). Pokud chceme vyhrát - v případě prvního místa Výčap Q potřebujeme být druhé, v těch dalších případech nejhůř ob místo za Q :).

Jako první tradičně na základně mladší Výčapy - čas 17,28! A co holky na to :)?

My jsme si letos již popáté vylepšily náš osobáček - za čas 17,55 jsme byly neskutečně rády :). Ale věděly jsme, že Výčapy Q to umí ještě mnohem líp. Další na startu Radonín - 18,49. Dnes nám ale neuvěřitelně pomohla Trnava - holkám se povedla nádherná 16-ka (16,85) a prozatím ve vedení.

To nejlepší tedy nakonec - Výčapy Q, krásně rozběhnutý útok a 16-ka!! Ale naštěstí pro nás o malinko horší než u Trnavy a čas 16,97 (za který holkám moc gratulujeme, hlavně LP 16,19!!) nám zajistil první místo v lize.

Jak psaly i holky z Q - bylo to o prsa :) - dodám - vietnamské závodnice :-P.

3. místo v lize patří Trnavě, které taky gratulujeme, a čtvrté tedy Výčapy.

Na závěr nutno říct, že tyhle závody, přinejmenším v ženské kategorii, byly opravdu solidní - dvě 16-ky, dvě 17-ky a za 18-ku už 5. místo. To tu ještě nebylo :).  Takže bych chtěla poděkovat našim soupeřkám, že nás letos vyburcovaly k našim rekordním výkonům, které bychom příštím rokem (tedy snad ještě něco letos :)) rozhodně chtěly vylepšovat!

Liga sice skončila, ale pár závodů nás letos ještě čeká. Sice už jen málo, ale musíme si je pořádně užít :).

-zorka-

fotky:

 

výsledky

 


Poslední komentáře
20.09.2009 19:21:32: zdravím jen bych se chtěl zeptat jestli jste točili celou soutěž .Jestli tak bych vás chtěl poprosit...
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox