SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Křepice, Hrotovice, Petrovice

Náročný víkend :)

Už loni jsme se vydaly na „soustředění“ za našimi známými a příbuznými do Hrotovic :). Letos jsme to samozřejmě musely zopakovat a v pátek po obědě jsme vyrazily směr Hrotovice. Že to bude náročné, jsme tušily, ale kluci nás chtěli zapojit do soutěžení už v pátek :).. Závody pátek, sobota, neděle?? Cajk :)..
V pátek se konaly noční závody v Křepicích na Znojemsku, asi 20km od Hrotovic. Závodilo se na 2B, na široké hadice a původně měla být jen kategorie mužů.. Protože ale ještě přijely ženy z Jamolic, dostaly jsme kategorii vlastní :).

Široké hadice jsme snad ještě ani neviděly ;), kluci z Hrotovic nám tak poskytli nářadí a možnost tréninku, který nevypadal zrovna nadějně :-D…

Vylepšit náladu jsme si zajely za klukama na hasičárnu. Po exkurzi nám byly k dispozici, stejně jako loni, sprchy, které jsme opravdu uvítaly :).

Do Křepic přijelo 12 týmů mužů a 2 týmy žen (včetně nás:)). Cestu v ávii jsme si jaksepatří užily, snad první soutěž, kdy nikdo z nás nemusel řídit :-D. Soutěž probíhala dvoukolově. Hrotovicím chyběl béčkař, a tak jsme zapůjčily Zorku. První útok se nedařilo na sání a čas 19,84 se Hrotovicím určitě nezdál :) a v druhém kole chtěli vylepšovat.. Bohužel ani to se nepodařilo, pravý terč sice sražen okolo 15 vteřin, což by suverénně stačilo na 1. místo, ale nalevo se rozpojila proudnice a výsledné N… I tak se klukům ale podařilo urvat 4. místo :).

A co my :)? V Křepicích na nás koukali jak na zjevení :). Asi se jim líbily dresy (spíš možná elasťáky)  ;). Takže nám nezbývalo, než se trochu předvést :). První kolo jsme šly na jistotu a z času 19,22 jsme měly opravdu radost :). Druhé kolo už Lenka holkám dopředu nasolila plyn :) a na náš výsledný čas jsme koukaly my i ostatní družstva !! :) 18,62 byl totiž 2. nejlepší čas soutěže co se týče i mužské kategorie. Takže cesta domů byla opravdu veselá! :)

A po neprospané noci hurá na další závody :)….

Do Hrotovic se sjelo asi nejmíň družstev kdy letos na ligu dorazilo, tudíž 11 družstev mužů a z žen dorazil pouze Radonín (tedy když nepočítám nás). Největší podíl na tom mělo asi to, že se u nás na Vysočině konalo 9. kolo extraligy ve Lhotkách (Netíně).

V mužské kategorii se nejvíce zadařilo klukům z Litovan a to s časem 18,77. Druzí skončili překvapivě naši kluci s časem 20,37, třetí Lipník 20,69. Ve finále na 2B se utkalo prvních pět družstev, tedy ještě Myslibořice a Jaroměřice. Vítězem se stal Lipník s časem 17,92. Naši kluci byli po menším problému na sání druzí, čas 18,00.

Kategorii žen jsme zahajovaly netradičně my. Základna parádní, teď už jen ty sestřiky… Marťa dnes sraženo za 17,97, já o deset setin později a náš nový osobáček 18,07 :)! Radonín po problému na sání 18,64.

Zahanbit se tento rok nenechali ani rozhodčí a starosta našeho sboru :). "Dreamteam" se rozhodl vylepšit loňskou 80-ku! A povedlo se :). Čas okolo 30 vteřin :).

My ze soutěže vezeme 10 bodů, tak uvidíme jak se bude dařit příští týden ve Hvězdoňovicích :).


Minulý týden jsme v Litovanech vyhrály poukázku na bowling na SportHotel do Hrotovic, takže plán na večer byl jasný. Po bowlingu jsme zkouknuli krásný ohňostroj, odvážní se silným žaludkem vyzkoušeli pouťovou atrakci zvanou „Kladivo“ a pak všichni hurá za zábavou na hotel.

A nedělní ráno… A ostrý budíček ve třičtvrtě na 7… Rychle sbalit, uklidit, naložit do auta a směr Petrovice…

Třetí závody za tento víkend - no pro nás trochu nezvyk… Konečně jsme se odhodlaly vyzkoušet extraligu,… Unavené a ospalé jsme koukaly na útoky a že bylo na co koukat :).

Sjelo se rekordních 46 družstev mužů a 18 družstev žen. Nejlepší útok předvedli borci z Nevcehle s časem 16,59, druhý Urbanov 16,98 a třetí Vřeskovice 17,00.

V ženské kategorii opět nejvíce bodovaly holky z Nevcehle s časem 16,44. My se na start chystaly až ze čtrnáctého místa. Hlavním cílem  bylo neztrapnit se před tolika družstvy ;) a to se myslím s naším výsledným časem 18,33 (17,95 PP) podařilo. S tímto časem jsme skončily na 8.místě a z našich prvních extraligových závodů jsme odjížděly docela spokojené :).

Tři 18ky za víkend nás docela nabudily, tak budeme doufat že se proudařky konečně na ty sestřiky domluví :). Příští týden jede Ivča dovolenkovat, tak bude menší změna v sestavě, využijeme našeho univerzálního náhradníka :). Takže ... příští týden v Radoníně a v Hvězdoňovicích :).

-peťa a zorka-

fotky:

 

výsledky

 


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox