SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Kouty, Sokolí - okresní liga 29. a 30.8.

Kouty, Sokolí - Ještě kousek :)!

Závody se teď do konce sezóny ještě poměrně nakupily a tak nás čekal další víkend o dvou závodech :) - Kouty a Sokolí. Obojí zařazené do okresní ligy, proto vyjeli zabojovat o bodíky i naši kluci.
Sobotní probuzení ale bylo opravdu nemilé, lilo a lilo.. To už jsme tu měli minulý týden :(.. V dešti jsme naložili věci a vydali se do Koutů. Naštěstí začal déšť ustávat a na nástupu padlo jen pár kapek :). Soutěž mohla začít!

Na mokré základně to docela klouzalo a k tomu těžší terče z Petrovic.. Ve výsledku v mužské kategorii ani jedna 17-ka. 1. místo obsadily Litovany s pěkným časem 18,24 (LP 17,73), druhý Předín, který tak neobhájil putovní pohár s časem 18,80 (LP 18,37) a třetí Kněžice 18,95 (PP 18,67). Kněžicím jsme půjčili svatoslavského béčkaře Luboše :). Naši kluci po několika podklouznutích na startu, základně a u terčů (turfy se tentokrát moc nevyplatily) 9. místo za čas 21,36 (LP 19,36).

Ve finále na 2B se utkali s prvními třemi ještě Hrotovice a Meziříčko. Tentokrát si Předín a Litovany vyměnili pořadí a prasátko si domů vezli právě Předínští :).

V ženské kategorii bojovaly o body pouze 3 družstva, naše další soupeřky obhajovaly přední místa na extralize. Kromě nás tedy přijely holky z Trnavy a Chlumu. My šly na start jako první. Všechno parádně sedlo, ani Mirečka si dneska nestěžovala :), na béčkách dneska místo ségry já :). Holkám vpředu se ale petrovické terče nelíbily, tak je nejdřív trochu pozumývaly :-P… Marťa vpravo 18,14, Peťa 19,62. Ale co.. Nevadí :), ostuda to není :)!

To Trnavě se útok parádně povedl za výsledný čas 17,17 a Danča vpravo získala nejlepší proudařku dne za 16,26!

Holkám z Chlumu zaskočila na levém proudu Pavla z Trnavy (18,37), ale výsledný čas 20,79.

Pořadí v ženské kategorii tedy Trnava, Svatoslav, Chlum…

Takže jsme nasbíraly nějaké bodíky a hurá do Sokolí! :) (Tam jsou lehčí terče ;)…)


Sokolí „bohužel“ muselo starou dráhu zrušit a vybudovat kompletně novou. Bohužel je v uvozovkách záměrně :), protože se to rozhodně vyplatilo. Krásný areál, rovná trať, start na trávě, jen pod základnou ta zámkovka :) - na tu nejsme zvyklé. Lehčí terče domácích slibovaly i lepší časy. 18-ek padlo rozhodně víc než v Koutech, ale v základním kole ani jedna 17-ka! První místo po delší době vybojovali kluci z Račerovic s časem 18,17 (LP 17,89). Na prvním místě spolu s nimi ale i Strachoňovice. Těm se totiž povedl naprosto shodný čas a to na obou terčích :).. Třetí Hrotovice 18,39 (PP 18,28). Našim klukům se poměrně zadařilo, vylepšili si osobáček na 19,49 (LP 19,11). To jim dnes stačilo na 8. místo a další body do ligy (a proč že jim tak jde o body?? :) před pár lety se totiž vsadili se starostou sboru o sud pííva, když budou v první desítce na lize.. :-P).

Do finále s Račerovicemi, Strachoňovicemi a Hrotovicemi postoupilo domácí družstvo Sokolí A, Lipník a dolosované Kouty F. Výhru si oprávněně zasloužili domácí s časem 17,57!

V ženské kategorii se v Sokolí ukázalo trochu více družstev. Dnes jsme soutěž opět zahajovaly my. Holkám vzadu to parádně sedlo a vodu z mašiny nám dopředu poslaly už 8,89 :)! Já jsem se na béčkách trochu vyválela :)), ale dotaženo jsme s Mirečkou měly.. Marti bohužel nesedla základna, jak by si představovala, vybíhala o trochu později a už nestihla dotáhnout… Výstřik 16,19, Peťa vlevo sraženo prvním proudem za 16,69, Marťa 18,00.. Že by tam ta setinka dolů nešla :)??

Další na startu Kamenná. Problém na béčku a na proudu, čas 29,87, 4. místo.

Přibyslavicím jsme půjčily na proud Marťu. Trochu rozhozená ze dvou spojů na základně (s náma trochu zlenivěla ;)), ale krásně to doběhla, sestřik za 18,67, výsledný čas 19,11 a 2. místo. Holky měly ohromnou radost :).

Další Trnava. Tam bohužel úplně ideálně nesedl koš a voda šla z mašiny až po 11. vteřině. Výsledný čas 19,43 (LP 18,72) a 3. místo.

Nově se na Třebíčské lize ukázalo Dolní Smrčné. Výsledný čas by byl 20,48, kdyby byl ovšem našroubován koš před ponořením savice do vody… Takže bohužel N.

Co nás ale v Sokolí překvapilo nejvíce (a že toho bylo hodně :)) - hodnotné a hlavně praktické ceny! Ivča si prostě řekla, že dneska ten koš vyhraje, a taky že jo :). Za první místo jsme tedy dostaly laminátový koš, který normálně používáme, ale ten náš už slouží klukům i nám hoodně let a pomalu se rozpadá :). Takže koš se nám opravdu bude hodit (děkujeme do Sokolí :)). V ženské kategorii se ještě rozdávaly hadice C, v mužské pak savice, autobaterie a hadice C.

Pořadí na Třebíčské lize vedeme na chvíli (na týden ;)) my se 70 body, za námi Výčapy Q (62), Trnava (55) a Výčapy (50). To bude ještě boj :)!!

Anet, kterou jsem na tento víkend vystřídala na béčkách, bych chtěla poděkovat za výbornou fotodokumentaci!! Už si můžeme obměnit naše profily :)..

-zorka-

fotky:

 

výsledky z Koutů a ze Sokolí

 


Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox