SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Kněžice - Open liga 28.6.

V neděli 28. června jsme vyrazili do Kněžic, kde probíhalo 6. kolo Jihlavské Open ligy. Vzhledem k deštivému počasí, jaké bylo celý týden, se tréninkům opravdu moc nedalo. I dnešní počasí žádný zázrak, ale až na pár kapek bylo relativně hezky.
Na soutěž dorazila 4 družstva mužů nad 35 let, 25 družstev mužů a 9 družstev žen.
Náběh k základně byl travnatý ale hooodně mokrý a po pár odběhnutých útocích nevypadal zrovna nejlíp.

Naši kluci se chystali z 5. startovního místa. Den předem slavil Luboš (béčka) 18 a tímto se opožděně připojuji za zbytek týmu, co nedorazil na oslavu, ke gratulaci :)! I přes některé ranní nevolnosti to zvládli všichni kluci dobře a dokončili v čase 20,71. Tento čas stačil na 15. místo.
Nejlepší čas dne se povedl družstvu z Urbanova (17,74). Do první pětky, a tudíž i do finále, se probojovala družstva Sedlejova B (17,81), Sedlatic (18,07), Jakubova (18,15) a Krasonic (18,21).

Kolem čtvrté hodiny přišel čas na nás. Od startovní čáry to už nebyl travnatý, ale pěkně bahnitý náběh. Na základně jsme se nachystaly během chvilinky a šlo se na věc. Vzhledem k terénu jsme šly základnu na jistotu, protože zabořeny v bahně skoro po kotníky (post béčkaře asi nejvíc) to prostě jinak nešlo. Mně to například uklouzlo hned dvakrát a určitě jsem nebyla sama. I tak jsme dokončily v čase 19,30 :)! Tento čas nám zajistil 2. místo a postup do finále. Zvítězila děvčata z Rozseče (18,85).

Vítězství ve finále si vybojovali opět kluci z Urbanova, kteří si za čas 15,0? vezli domů čuníka.

V ženském finále to byl souboj Rozseče, nás, Radonína a dolosovaného Sedlejova. Opět jsme šly základnu na jistotu a vylepšily jsme čas na 19,13 :). Čas nic moc, ale přesto stačil na vítězství, za které jsme vyhrály živou ovci.
Jelikož bychom ji neměly ani jak odvézt, rozhodly jsme se ji na nástupu vydražit a tak k nám neputovala ovečka ale penízky :). Děkujeme holkám z Kněžic ;)!

Dneska prostě parádní závody :))!


Na další závody vyrážíme opět na TL, tentokrát na Chlum.
-pc-

fotky:

 

výsledky

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox