SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Dolní Smrčné 22.8.

Tento týden byla pauza od ligových závodů, proto jsme hledaly kde blízko v okolí bude nějaká soutěž. Narazily jsme na pozvánku do Dolního Smrčného a volba byla jasná.
Jelikož se předpověď meteorologů vyplnila téměř 100% (pršelo a pršelo), daly jsme bojovku u hasičky zda jet či nejet. Skóre 5:2, takže jelo se :).


Do Smrčného dorazilo 6 družstev mužů a 3 ženská družstva. Šlo se dvoukolově, z čehož se počítal lepší čas.

Náběh z trávy, u základny štěrk a od mašiny až ke kádi guma. Jak Lenča říkala: „Když budu dneska šikovná, tak hodím držku na trávě, půjdu přes štěrk, padnu na gumu a když budu moooc šikovná, padnu ještě na dřevěnou základnu.“

V mužské kategorii vyhrály kluci z Panské Lhoty s časem 17,??.

Když se jde dvoukolově, naše strategie je jasná - první útok na jistotu, druhý útok na maximum. Přes chybu časomíry jsme startovaly až napodruhé. Základna v pohodě, jen Mirka je zvyklá dát do rozdělovače céčka, béčko na pojistku a valí a domotává během cesty. Tak to udělala i dneska ale ouha, pojistka jako by tam nebyla a béčko prostě nedrželo :(. Už v týdnu nám pojistka trochu zlobila, ale nebyl čas ji vyměnit. Náš čas 32,??
Druhý útok taky slušně rozběhnutý, ale chyba při naběračce (prý se koš nevešel trochu do kádě) :), takže pumpovačka na koši a trošku „lepší“ čas, tentokrát 24,?? a celkové 3. místo.

Když se daří, tak se daří. Ale co, takovéhle závody jsou od toho aby se něco pos…. ;) Třetí ze tří, taky dobrý ;-).

Nejakčnější z celého dne byl ale beze sporu odjezd… Hrabačka jako blázen, kdy tři ávie před námi se prostě nehnuly z místa. Samotné osobáky měly co dělat a my s osobákem a s mašinou ani nemluvě. Ještě že nám to Míra dneska odřídil - díky :) (jinak by to zbylo na mě, a to už by tam neodjel vůbec nikdo).

Ještě nakonec pochvala za poháry, snad nejhezčí ze závodů, které jsme letos odjely :).

Večer se kluci rozhodly vyrazit na noční závody do Myslibořic a co bychom doma dělaly, takže vyrážíme s nimi. :)
-pc-

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox