SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Benetice 20.9.

V neděli 20. září jsme vyrazili do sousedních Benetic. Závody začínaly už dopoledne, a protože jsme den předem opékali prasátko, co kluci vyhráli v Myslibořicích, někomu to dělalo značné problémy :).

O půl 12. ale byla většina ready :) a soutěž mohla začít.

První na startu domací Benetice. Kluci tady na tréninku stříkají jednu 16-ku za druhou :), ale dnes čas 18,08 a 6. místo.


Naši kluci to chtěli mít rychle za sebou a na start šli tentokrát třetí. Zbyněk (PP) se rozkoukal až před chystáním základny a zjistil, že má ty hadice nějak špatně namotaný :). A ty spoje nedržely a nedržely... Proto mírné zdržení na základně, ale výsledný čas poměrně pěkný 19,28 a 11. místo.

A jak to vypadalo na předních příčkách? Třetí místo s časem 18,01 obsadil Netín, druhé místo Litava 17,86 a ještě lepší Urbanov 17,60. Do finále postupovalo celkem 6 týmů, tedy ještě Budíkovice, Starý Lískovec a domácí.

Ještě před finálem byl připraven exhibiční útok "SDH Vjetef" :). Skupina Vjetef po sobotní zábavě v Beneticích přenocovala a nevím, kdo je do toho navlíkl, nejspíš Vlasta ;). Hvězdný tým měl menší problém na rozdělovači, ale kluci dokončili útok s časem 50,29! :) Na to, že většina viděla hadice zblízka poprvé :)...

Ve finále si Benetice svůj čas vylepšili na 17,05, což by podle časů v základním kole jinak stačilo na vítězství. Ale to by nesměl přijít Urbanov s časem 16,82! Urbanov si tedy za finále odváží krásný věnec plný uzenin :).

V ženské kategorii se dnes předvedlo 6 týmů. První domácí Benetice. Útok se jim povedl a čas 19,40 pro ně znamenal nový osobáček :).

Po Beneticích jsme nastoupily my :). Vlasta nás při chystání základny až moc vychválil, takže bylo jasné, že se dneska určitě něco nepovede ;). Parádně rozěhlý útok nám dnes nevyšel. První zklamání - není voda :(. Voda sice byla, ale opět (stalo se už ve Výčapech) se nám zasekla nějaká klapka u čerpadla.. Podobně tady mašina zněla i loni, ale to nám dosloužila nadobro, když se čerpadlo celé rozsypalo. A aby toho nebylo málo, když se voda dopředu po pár vteřinách dostala, než stihla Ený vpravo srazit, prasklo nám céčko :(. Takže tentokrát obrovské eN :(.

Třetí se na startu objevilo ženské družstvo Urbanova, kde jsem si mohla zaběhnout béčka :). Urbanov ženy opravdu normálně nemá, ale holky ze Sedlejova a Rozseče se prý domluvily na zábavě a složily dohromady tým :). Urbanov poskytl dresy a nářadí a mohlo se běžet.. Výsledný čas 27,44 po menších problém na savicích a 5. místo.

V Beneticích se také objevily holky z Čikova, které jsem ještě neměla možnost na soutěži vidět. Čas 21,88 a 4. místo.

Kněžicím jsme půjčily na koš Ivču. Útok za 20,20 a stříbrná příčka.

Poslední Dolní Smrčné. Tam jsme zase půjčily Mirku na rozdělovač :). Mirce ta základna snad sedla ještě víc než s námi a vyběhla s proudařkami :). Čas 20,46 a 3. místo.

A protože čas domácích 19,40 nebyl dnes překonán, holky se zaslouženě mohly radovat z prvního místa a ještě doma! Gratulace :).

-zorka-

výsledky

Žádné komentáře
 
poslední aktualizace: 11.8.2011; stránky optimalizovány pro Mozilla Firefox