SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2010

Dolní Smrčné, Radonín (TL) - 14. a 15.8.

Sobotní odpoledne jsme měly tentokrát volné, ale zůstávat doma se nám rozhodně nechtělo. Proto jsme se chvíli po poledni vydaly na pohárovou soutěž do Dolního Smrčného. Původně měly naše děti jet na závody do Radonína, takže jsme neměly mít k dispozici mašinu.. a tak jsme se domluvili s klukama ze Strachoňovic na vypůjčení.

I když jsme se obávaly špatného počasí, nakonec bylo takové vedro, že jsme litovaly všeho toho oblečení, co jsme měly s sebou :). Do Smrčného dojelo pouze 6 družstev mužů a 2 družstva žen. Šlo se tedy dvoukolově a navíc ještě finále společné pro mužská i ženská družstva. Soutěž zrovna moc neodsýpala, ale i přesto to bylo příjemně strávené odpoledne :).

V mužské kategorii po konečném součtu časů vyhrála Panská Lhota, druzí domácí, třetí Chlum a dále Strachoňovice, Kněžice, Kouty.

Ženskou kategorii zahajovaly domácí holky, které samy říkaly, že měly první letošní trénink den před soutěží :). Při prvním útoku jim bohužel chcípla mašina, někdo zavadil o plyn a po zásahu mužské ruky byl útok bohužel hodnocen N. Druhý útok se jim celkem povedl s časem 21,30.

Náš první útok sedl parádně. Bahno bylo sice všude, základna proto na jistotu, ale potom už si to holky frčely dopředu :). Strachoňovácká mašina nám pomohla ke krásnému času 17,65 (ten samý čas jsme letos daly v Čechtíně). Těsně po sestřiku (naštěstí) prasklo béčko asi 2 metry od rozdělovače...

Podruhé už jsme takové štěstí neměly. Útok byl rozběhnutý stejně dobře jako ten předchozí. Ale tentokrát si umanulo béčko z mašiny, že už se mu běhat nechce :) a prasklo si chvilku po přidání plynu.. Tento pokus tedy hodnocen N.

Poté nás čekalo ještě společné finálové kolo na 2B. My jsme zůstaly jen s céčkovými hadicemi a z této situace nás naštěstí zachránily opět Strachoňovice, kluci nám půjčili obě béčka. Finálový útok byl rozběhnutý také poměrně dobře, možná s vodou až moc rychle, Eliška nestihla pořádně zasednout.. Peťa nalevo 16,89 a Eliška 20,81. Finále o sele vyhrálo mužské družstvo z Panské Lhoty s časem 15,70.

Z Dolního Smrčného jsme tedy odjížděly domů s krásným prvním místem za 17,65 (nezopakovaly jsme tedy loňský propadák :-D), ale s dvěma prasklými "B" hadicemi, takže domů jsme se zas až tak netěšily..  Kluci nakonec našli v hasičce 2 staré hadice, takže i přes prohlášení, že kvůli našemu výletu nikam další den nepojedou, tak se do Radonína v neděli jelo.

Radonín

V Radoníně byly cíle od začátku jasné - z kopečka se běží ani nevíte jak, takže tady se dají dělat rekordy.. Stačí hodně rychlá voda :).

I přesto, že se konala OpenLiga v Předíně, dorazilo 19 mužstev a 4 družstva žen.

Naši kluci si zamluvili druhou startovní pozici, protože část družstva spěchala na fotbal. Čas 19,27 stačil na 8. místo. První místo si zabraly Hrotovice s časem 18,12. Hrotovice jsou zatím na druhém místě v lize, letos se jim docela daří podávat stabilní výkony a svůj 18-kový rekord ještě o něco vylepšili. Na druhém místě Sokolí a Panská Lhota se shodným časem 18,28.

Finále vyhrála Panská Lhota 16,08.

V ženské kategorii jsme nakonec bojovaly pouze 3 družstva - my, Myslibořice a Chlum. Holky z Radonína musely přejet do Předína, protože vedou OpenLigu a nebodovat tam by byla škoda.

My jsme se tedy tentokrát na start postavily jako první. Základna nachystaná za okamžik a šlo se na start. Podle ručního měření - koš 4,8, voda šla ze stroje v 9,0, výstřik 16,5 byl ale pozdě... Holky totiž už přes 2 vteřiny čekaly na čáře na vodu. Sestřiky ale nevyšly úplně nejlíp, nalevo 17,29 a napravo 18,83. A protože neběžely domácí, stačil tento čas na 1. místo. Druhé byly holky z Myslibořic s časem 20,81 a třetí Chlum 20,97, kterým jsme půjčily na pravý proud naši Elišku.

Soutěž v Radoníně byla z Třebíčské ligy jedna z těch povedenějších :) - hned na začátku nám byly rozdány dotazníky (kdo co běhá, jaké jsou naše rekordy, nejoblíbenější soutěže, tipy na vítěze...) - paráda :). Navíc se nic nezdržovalo a útoky šly jeden za druhým. Doma jsme byly už před 6 hodinou, a tak jsme zakotvily u hasičky a spořádaly celý vyhraný dort a polovinu dárkového balíčku :).

Příští týden nás čeká další kolo Třebíčské ligy, tentokrát v Hvězdoňovicích.