SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Výčapy - okresní liga 17.5.

Třebíčská liga nás na svůj druhý závod vyslala do Výčap, kde je dráha přímo na návsi, trošku do kopce a mírně do zatáčky, naštěstí jenom pokud se běží na 3B.

Vyrazily jsem chvíli po poledni za krásného slunečného počasí směr Výčapy. Docela nás překvapila účast v mužské kategorii. Sjelo se 28 mužstev :) z toho byli dva týmy v kategorii nad 35 let. V ženské kategorii 7 družstev.
V mužské kategorii byly k vidění opravdu rychlé časy, do finále o soudeček piva postoupili samé 17ky. Základní kolo i finále vyhrál Čechtín na 3B s časem 17,41 a na 2B ve finále s časem 15,26. Přece jenom 28 družstev v mužské kategorii znamenalo dlouhé odpoledne.

Po finále už jsem přišly na řadu my. Pro nás naprosto nezvykle jsem šly na řadu jako 6., protože i tentokrát nám pravý proud zaběhla Danča Hladíková z Trnavy (opět velké díky). Nejdříve jsme ji (jak ona říká) nechaly potrénovat s Trnavou :). Holkám se opět nezadařilo a skončily s N, tentokrát kvůli savicím. Což byla škoda, holky to měly rozběhnuté dobře.

My jsem se na start chystaly v sestavě: Peťa na levém proudu a Danča na pravém, na béčkách si svoji letošní závodní premiéru odběhla Anet a jinak vše při starém.
Základnu jsme měly nachystanou rychle a šlo se na to. Spoje na základně perfektně sedly. Ivča s Káťou si pospíšily s vodou a tak jsem mohla plyn přidat už v čase 9:38, ale kvůli technické chybě na mašině , jak mi bylo později řečeno, mohla za to nějaká klapka od čerpadla, která není ani vidět :), voda z mašiny měla asi 5 vteřin zpoždění, takže holky během čekání mohly natáhnout hadice a teprve 24: 60 byl výstřik. Pravý terč 25:91 a levý 26:35. S výsledkem nikdo z nás nebyl spokojen a bylo z toho 6. místo. Díky účasti dvou družstev mimo třebíčskou ligu, patří nám do ligy body za 4. místo, tedy 3 body.

Jinak Peťa měla závody jako oddechovku v učení a asi ji to pomohlo, protože hned v pondělí odmaturovala s vyznamenáním. Takže velká gratulace :).

Další závod nás čeká již tuhle neděli, v rámci Žďárské ligy jedeme do Netína.