SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Radošov - oslavy 80. let

V sobotu 6. června se konaly v sousedním Radošově oslavy 80. let hasičů a s tím spojena okrsková soutěž. My do tohoto okrsku nepatříme, ale jak všichni jistě víte, už skoro rok s námi běhá Anetka (Ený), která je právě z Radošova. Proto jsme byly pozvány i my :).
Soutěže se zúčastnilo 8 družstev mužů a 3 družstva žen.
Nejprve se běhaly štafety, ale musím přiznat, že bylo hodně poznat, že někteří závodníci běželi tyto překážky poprvé :). Celou soutěž komentoval Boráč, který byl na hasičských závodech viditelně také poprvé, jeho názvy typu: „hadičky teď rozhodil a do něčeho zapojil“ (pozn. do rozdělovače) nevypadaly zrovna odborně :).

Po štafetách následoval požární útok.
V základním kole mužů padla pouze jedna 19tka. Po zkrácení trati jsme se na start chystaly nezvykle z prvního místa, protože jsme půjčovaly věci holkám z Radošova. Zkrácený náběh a základna na trávě. Za mašinou až ke kádi guma, na kterou nemá hlavně Lenča dobré vzpomínky (viz Radonín), ji ale nerozhodila :). Základna všem pěkně sedla a my dokončily s časem 18,07. Po dokončení jsme sklidily obrovský potlesk s Boráčovým komentářem, že nejlepší jsou stejně ty naše „ušponovaný tepláky“ (myšleno elasťáky :D). Holkám z Chlumu se povedla pěkná dvacítka. Holky z Radošova byly párkrát trénovat u nás, ale protože někdo vypadl, někomu se nechtělo, bylo holek málo a tak jsme je doplnily my :). Holkám se povedl krásný útok s časem 18,48.
Následovalo finále o živé sele, kterého se mohla zúčastnit všechna družstva s radošovskou dvanáctkou mašinou.

Povedlo se nám dát 19tku, která nám zajistila vedení téměř do konce soutěže. Porazilo nás až předposlední družstvo, a to chlapi z Chlumu, kteří byli skoro o vteřinu rychlejší.  I tak jsme byly spokojené :)..

Omlouvám se za orientační údaje, nedostaly jsme výsledkovou listinu a všechny časy si nepamatuji :).

Snad jsme si už naši smůlu vybraly a teď se bude konečně dařit. Příští týden nás čeká okrsek v Čechtíně a v neděli okresní liga v Kožichovicích.