"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2009

Čechtín + Kožichovice - 13. a 14.6.

Závodní víkend - úspěch versus neúspěch

V sobotu 13. června jsme vyrazili i s našima klukama na okrskovou soutěž do Čechtína. Pro kluky to byla letošní premiéra na závodech. Po docela radikální změně v sestavě a v přístupu k tréninkům šli kluci hoodně do sebe :).
Možná bych mohla zmínit sestavu: proudy Milan a Mirek Solař, rozdělovač zůstal Michal (Deejay), béčko Luboš, mašina Míra a sání zůstalo stejné Cirda a Otík.
Z mužských družstev zde soutěžil Čechtín (myslím 3 družstva), Benetice a naši kluci. Klukům se zadařil čas 19.78 a zajistil jim 2. místo :) (pozn. první devatenáctka kluků a myslím, že letos to půjde ještě níž :) ).

V ženské kategorii to byl duel nás a holek z Čechtína. Protože jsme opět nebyly komplet, slíbila nám Jitka z Čechtína, že nám zaběhne na levém proudu (děkujeme).  Holkám se povedl krásný útok v čase 19.??. Nám se příliš nezadařilo, Lenča nestihla dát můj céčkový spoj a zase jsme vypadaly, že si strojník hraje na proudaře a snaží se mě dohonit :). Dokončily jsme s časem 27.??.  Asi všechny jsme doufaly, že zítřek bude povedenější…

Třebíčská liga na svůj třetí závod do Kožichovic nenalákala moc družstev, pouze 14 družstev mužů a 5 družstev žen.
V základním kole mužů se nejvíce zadařilo Litovanům a vyhráli s časem 18:62, druzí byli chlapi z Budíkovic (18:71) a třetí místo pro Sokolí (19:36). Naši kluci se chystali z 9. startovního místa. Útok slušně rozběhnutý, výsledný čas 20.98 (LP 19.30). Celkově se na této dráze moc nedařilo, padly myslím pouze dvě 18ky jinak časy byly docela vysoko…

Ve finále zvítězili domácí Kožichovice s časem 18:93.

Po zkrácení trati přišla na řadu kategorie žen.
Už téměř tradičně startovaly jako první holky z Výčap. Problém na koši a čas 25:73.

Druhé startovaly holky z Trnavy. Parádně rozběhnutý útok, ale technická závada na mašině způsobila výsledné N :(.

Třetí startovaly domácí. Problém na levém proudu a výsledný čas 55:69.

Jako čtvrté jsme se chystaly my s výpomocí Danči z Trnavy (už potřetí děkujeme). Útok slušně rozběhnutý, kvůli oku na levém céčku jsem ale měla trochu pozdější výstřik a jak jsem byla daleko, prostříkala jsem jako ….. Danča napravo už 18:65!!! Já bohužel až 21:13 :(.

Nejlepší nakonec - Výčapy „Q“. Myslím, že o vítězkách letošní ligy je už předem rozhodnuto, holky předvádějí jeden útok lepší než druhý. Popravdě, když běží ony, všichni koukají s otevřenou pusou :))! Dnes se prostě nedařilo a ani holky nebyly výjimkou. Nejrychlejší sestřik dne v čase 16.63 na levém proudu! Ale chyba napravo způsobila čas 24:55 a tím my získaly místo první.

Příští týden máme od závodů pauzu, takže po tomto ne zrovna vydařeném víkendu nezbývá než trénovat a trénovat :)!