SDH Svatoslav

"Požární sport je netypická činnost, po které se nechodí do důchodu z toho důvodu, že má člověk dojebané klouby, ale játra."

2008

Takže první závody v Přibyslavicích – sestava stejná jako loni až na pravý proud, kde místo Janči nastoupila Ivča Benáčková. Počasí nic moc, deštivo a ke všemu nástřikové terče. Výsledný čas 42,83 a 3. místo.

Nastal čas posledních závodů, kterých jsme se letos chystaly zúčastnit – Posledního střiku v Kožichovicích.

Loni se nám podařilo vybojovat pohár za 3. místo, a tak jsme i letos vyrazili do Kožichovic s bojovnou náladou.
Soutěž v Beneticích aneb Umřela nám mašina

Na soutěž do sousedních Benetic jsme zavítaly už loni. Soutěž pro ženy tu nebyla, ale my šly exhibici na 3B (protože ale byla Peťa nemocná, zaskočila za ni Otinka). Nedopadly jsme zas tak nejhůř :). Náš tým Svatoslav A1 dokončil s časem 25.83 a skoro jsme daly naše kluky (Svatoslav B2), kteří dokončili s časem 25.69.
V sobotu 27. září jsme s holkama vyrazily na soutěž do nedalekých Koutů. Mašina se snad prozatím trošku vzpamatovala a na tréninku si vodu přisávala dobře, tak jsme doufaly, že by dneska stávkovat nemusela :). Loni jsme se této soutěže účastnit nemohly, polovina družstva byla ve stavu nemocných.

Tak a je to zase tady – poslední závody. Uteklo to, ani nevím jak. Počasí moc nepřálo celý týden, takže jsme nemohly čekat zázraky, že by bylo v neděli líp.

Loni touto dobou bylo ještě krásně, myslím, že spousta z nás tu byla i v kraťasech. Tady se nám povedla naše druhá 19ka v sezoně, ale celkově jsme byli hodnoceni N, za nedošroubované savice.
Už dlouho jsme si plánovaly, že bychom mohly vyrazit na noční soutěž. Dokonce třeba i na 3B v mužské kategorii, ale zatím nebylo kdy a jak :).

Když jsme se dozvěděly, že budou v Jakubově noční závody, i na 2B, tak jsme začaly plánovat, že pojedeme....
V neděli po obědě jsme opět vyrazili na závody - i s klukama. Ti se rozhodli se sebou konečně něco udělat, a tak jsme doufaly, že už jim 19-ka v Přibyslavicích vyjde...
V sobotu se část našeho družstva vydala na závody do Telče.

Původně jsme se chtěly jet jenom dívat a zafandit klukům z Benetic, ale pár dnů před soutěží jsme měly telefonát od holek z Trnavy. Potřebovaly si vypůjčit naši strojnici Lenku a pro Pravčice sháněly košařku. Toho se ujala Peťa, i když už asi 2 měsíce nedělá koš, ale proud.

Do krásného areálu u řeky jsme zavítaly již loni.  Rovinatá trať a teda trošku vyšší káď (kterou jsme tu jenom trošku sejmuly) celkem sedla a dokončily jsme s časem 21.58, s tímto časem jsme obsadili 4. místo.

Kluky motivovaly Kouty, a tak se vydali sbírat další bodíky. Zadek krásně sednul, jen Mirek (Solař) běžel trošičku mimo, a po menších prostřicích dokončili s časem 20.42. Tento čas stačil na nepopulární 11. místo, tedy první nebodované. Kluci, tak v Přibkách :)!!!

Letos jsme vyrazili opět v premiérové sestavě: Peťa a Ený proudy, Anet rozdělovač (dříve na béčkách), Zorka béčka (dříve savice) a vzadu Lenka na stroji, Káťa na savicích (už nebude náhradník :)) a Ivča na koši.

Rozdělovač trošku nabok od značky, zkrátilo to pravý proud, ale i tak se časomíra zastavila na čase 19.79 (LP 18.99). Ženským družstvům se tu celkově nedařilo, problémy především na rozdělovačích a na proudech. Náš čas stačil na celkové 2. místo. Před nás se dostaly holky z Čechtína s časem 19.46.

Vyhrály jsme krásný pohár, peníze, a balík se sprcháči.  Největší radost nám ale udělalo dalších 7 bodíků :).

Večer jsme se sešly v hasičce s tím, že to trošku zapijeme. V Hrotovicích jsme vyhrály zelený metropol, tak že ho konečně načneme. Skutečnost ovšem předčila naše očekávání. Hnusnější pití jsme snad nepily :-D. Metropol skončil v kanále u hasičky a na spravení chuti jsme si načaly náš oranžovej metropol, co jsme nestihly v Hrotovicích vypít :-D.

-pc-

fotky:

Na soutěž do Koutů jsme si už ve Hvězdoňovicích domluvily zase Páju z Trnavy (na rozdělovač).

Loni se nám tu moc nevedlo, Zorce vyjela savice a musela se vracet zpátky do kádě. Výsledný čas 27.25 a 4. místo.

Letos počasí celkem vydrželo, i když předpověď vypadala hrozivě. Sjelo se celkem 17 družstev mužů a 6 družstev žen.

Na tuto soutěž se vypravili i naši kluci, kteří byli letos snad jenom na okrsku a na naší soutěži. Jejich výsledný čas 21,44 stačil na 10. místo a tudíž 1 bodík do ligy :).

Už po základním kole mužů následovaly ženské útoky. Na start jsme se chystaly po dlouhé době z našeho 2. místa. Sestava úplně stejná jako v Hvězdoňovicích – Káťa na savicích a Pája na rozdělovači, Ený na proudu.

První start jsme ulily, druhý start nestřílela pistole a až napotřetí to vyšlo. Všechno pěkně sedlo, jenom Peti přišlápla asi Pája hadici a tak běžela bez kluba.  Výsledný čas 19.32. Za zmínku ještě stojí, že proudařky sestřelily obě ve stejný čas :).

Tento čas stačil na 3.místo, za což jsme vyhrály pohár (kluci nám ho zabavili, při cestě přibouchli do dveří, takže poklička na něm nedrží), peníze, pití, tři kabele vložek a to nejdůležitější - 5 bodů, které nás zařadily na 5. místo.

Ještě jednou MOOOC děkujeme Páji, že to s náma zaběhla ;-).

Hasiči z Hrotovic si udělali u nás na oplátku taky takový malý soustředění :-D, tak jsme společně večer vyrazili do Doubí  :).